ترکیه هنوز هم به گفتگوهای بدون قید و شرط با یونان باز است ، حتی پس از “اظهار نظر مغرضانه” توسط 7 کشور اتحادیه اروپا مدیترانه – آنکارا – اخبار جهانی RT

وزارت خارجه ترکیه گفته است كه اظهارات كشورهای اتحادیه اروپا كه از یونان دفاع می كنند “از واقعیت جدا است” ، اما افزود كه آنكارا در مورد بحث درباره مدیترانه با آتن باز است.

کشورهای عضو ناتو ، ترکیه و یونان ادعاهای زیادی راجع به قفسه های قاره و حقوق منابع بالقوه انرژی در شرق مدیترانه دارند. هفت کشور اتحادیه اروپا مدیترانه ای که روز پنجشنبه اجلاس سران خود را برگزار کردند ، هشدار دادند که اتحادیه اروپا در پایان ماه سپتامبر لیستی از تحریم های جدید ترکیه را تهیه خواهد کرد مگر اینکه آنکارا برای حل اختلاف با یونان و قبرس مذاکره کند.

هامی آکسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه روز جمعه گفت که یونان برای دستیابی به گفتگو و همکاری در منطقه نیاز به “بدون قید و شرط پشت میز مذاکره با ترکیه نشست”. وی همچنین افزود كه آتن برای كاهش تنش ها باید كشتی های نظامی خود را از اطراف كشتی تحقیقاتی Oruc Reis ترکیه خارج كند.
همچنین در rt.com
آنکارا اظهارات “متکبرانه” ماکرون را منفجر کرد زیرا او می گوید “ترکیه دیگر در شرق مدیترانه شریک نیست”وزارت دفاع در آنکارا پیش از این گفته بود که یک نشست فنی بین هیئت های نظامی ترکیه و یونان در مقر ناتو برگزار شده است. به گفته این وزارتخانه ، آنها در مورد اقدامات با هدف جلوگیری از درگیری نظامی احتمالی در شرق مدیترانه بحث كردند.

اخبار مرتبط  بچه های اعضای ایتالیایی "پابلو اسکوبار" و اعضای مافیایی به طور دروغی مبلغ 560،000 دلار در برنامه درآمد اصلی دولت برای فقرا را مطالبه می کنند - RT World News

با این حال ، آتن حضور در گفتگوهای فنی با یک هیئت نظامی ترکیه را تکذیب کرد. خبرگزاری ANA روز پنجشنبه به نقل از منابع دیپلماتیک در آتن اظهار داشت که هیئت یونانی با مقامات ترکیه “تبادل نظر” نکرده است. “هیچ گفتگویی با افسران ترکیه ای انجام نشد” منابع گفتند ، و اضافه كردند كه اظهارات اين نشست يك بود “بخشی از تلاش مستمر ترکیه برای ارائه تصویری غیرواقعی برای جلوگیری از تحریم های احتمالی.”

وزیر امور خارجه ایالات متحده مایک پمپئو روز پنجشنبه گفت که برای یافتن راه حل مسالمت آمیز برای افزایش تنش های مدیترانه ای به قبرس سفر می کند ، زیرا وی از ترکیه خواست که نیروهای خود را عقب بکشد. وی روز شنبه پس از سفر به دوحه در قبرس گفتگو خواهد کرد و در آنجا به آغاز مذاکرات بین دولت افغانستان و طالبان کمک خواهد کرد.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *