ترکیه پس از لرزه قدرتمند 5.0 پس لرزه را به ثبت رساند – اخبار جهانی RT

زلزله شناسان ترکیه پس لرزه ای قدرتمند 5.0 ریشتری را در سواحل دریای اژه این کشور کشف کرده اند. این لرزش به دنبال زلزله ویرانگری رخ داد که منجر به کشته شدن حداقل 27 نفر و زخمی شدن بیش از 800 نفر در سراسر ترکیه و یونان شد.

این پس لرزه اوایل روز شنبه توسط ریاست مدیریت بحران و اضطراری ترکیه (AFAD) گزارش شد. بلافاصله مشخص نبود که آیا این لرزه خسارت بیشتری به کشور وارد کرده است.
همچنین در rt.com
حداقل 22 نفر در ترکیه پس از 7.0 زمین لرزه به دریای اژه کشته شده انداین زمین لرزه ویرانگر که توسط مقامات ترکیه به بزرگی 6.6 ریشتر و توسط سازمان زمین شناسی ایالات متحده (USGS) 7.0 ریشتر اندازه گیری شد ، بعد از ظهر جمعه ساحل اژه را لرزاند. بیش از 470 پس لرزه با حداقل 35 ریشتر بزرگای 4.0 ریشتر ، زمین لرزه را دنبال کردند.

ازمیر ، سومین شهر بزرگ ترکیه ، بیشترین آسیب را از این زمین لرزه گرفت. چندین ساختمان چند طبقه به آوار تبدیل شده است و ده ها نفر در آن محبوس شده اند. حدود 100 نفر از زیر آوار نجات یافته اند و تلاش های نجات در هشت مکان ادامه دارد.

اخبار مرتبط  پاپ فرانسیس از اتحادیه های مدنی همجنسگرایان در تغییر موضع کلیسای کاتولیک حمایت می کند - اخبار جهانی RT

دست کم 25 نفر از جمله یک فرد غرق شده کشته شدند ، آخرین آمار مقامات ترکیه نشان می دهد. دو نفر دیگر در جزیره ساموس یونان جان خود را از دست دادند. در طی این فاجعه بیش از 800 نفر در سرتاسر دو کشور آسیب های مختلف دیدند.
همچنین در rt.com
2 کشته در اثر تخریب کلیسای زمین لرزه در دریای اژه ، ارسال مینی سونامی به سمت جزیره ساموس یونان (عکس ، فیلم)رهبران ترکیه و یونان ، دو همسایه که ماهها در یک اختلاف سخت بر سر حقوق اکتشاف منابع طبیعی مدیترانه گرفتار شده بودند ، در پی این فاجعه ، همبستگی نادر را نشان داده اند. نخست وزیر یونان کیریاکوس میتسوتاکیس و رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان تلفنی صحبت کردند ، ضمن ابراز همدردی و کمک به یکدیگر.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *