ترکیه پس از مشاهده شرایط به روز شده WhatsApp ، مشاهده داده های کاربران با شرکت مادر فیس بوک – RT World News را مشاهده می کند

دولت ترکیه پس از تغییر در شرایط و ضوابط این برنامه پیام رسان ، کاربران را وادار به اشتراک گذاری داده های شخصی با والدین شرکت فیس بوک خود ، تحقیقات در مورد فیس بوک و واتساپ را آغاز کرده است.

تا زمانی که کاربران واتس اپ با شرایط و ضوابط جدید موافقت نکنند ، در تاریخ 8 فوریه از برنامه خارج می شوند. روز دوشنبه ، هیئت رقابت ترکیه اعلام کرد که تحقیق در مورد واتس اپ و فیس بوک را آغاز کرده است ، و حکم به تعلیق در آوردن داده ها تا کاوشگر آن تمام شده است.

“به عنوان بخشی از خانواده شرکت های فیس بوک ، WhatsApp اطلاعاتی را از این خانواده شرکت ها دریافت می کند و اطلاعات را با آنها به اشتراک می گذارد” سیاست جدید WhatsApp خوانده شده است. “ما ممکن است از اطلاعاتی که از آنها دریافت می کنیم استفاده کنیم و آنها ممکن است از اطلاعاتی که ما با آنها به اشتراک می گذاریم برای کمک به عملکرد ، ارائه ، بهبود ، درک ، سفارشی سازی ، پشتیبانی و بازاریابی خدمات و پیشنهادات آنها استفاده کنند.”
همچنین در rt.com
دفتر مطبوعاتی اردوغان WhatsApp را رها کرد زیرا آنکارا ترک ها را به استفاده از برنامه های داخلی در مبارزه با “فاشیسم دیجیتال” ترغیب می کنداخبار مرتبط  ووهان پنهان BAN را برای تجارت و مصرف حیوانات وحشی به "محافظت از سلامت عمومی" تحمیل می کند - RT World News

هیئت رقابت گفت: به اشتراک گذاری اجباری داده ها به طور بالقوه قانون رقابت ترکیه را نقض می کند و می گوید تا زمانی که تحقیقات بیشتری انجام می شود ، شرایط به روز شده باید متوقف شود.

گزارش شده است که دفتر رسانه ای رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه ، گروه های واتس اپ خود را به دلیل نگرانی درباره حریم خصوصی روز دوشنبه تعطیل کرد. آنکارا در ایستادگی در برابر آنچه “فاشیسم دیجیتال” نامید ، خواستار تحریم در سراسر ترکیه از برنامه پیام رسانی شد.

تقریباً یک میلیارد کاربر واتس اپ در سراسر جهان وجود دارد و برنامه در ماه نوامبر 58 میلیون بار بارگیری شد که 17 میلیون نفر از بزرگترین بازار آن یعنی هند است که بیش از 400 میلیون کاربر در آن وجود دارد.

شرایط به روز شده بیان می کند که WhatsApp داده ها را با آنها به اشتراک می گذارد “کسب و کار” و بنابراین ، با تمدید ، با دولت و نهادهای اجرای قانون.

واتس اپ که در سال 2009 توسط برایان اکتون و جان کوم تاسیس شد ، توسط فیس بوک به قیمت 19 میلیارد دلار در سال 2014 خریداری شد.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *