تشکیلات خودگردان فلسطین پس از قطع رابطه رئیس جمهور عباس از شش ماه پیش ، همکاری با اسرائیل را بازیابی کرد – RT World News

وزیر فلسطین گفت ، تشکیلات خودگردان فلسطینی (PA) شش ماه پس از خروج رئیس جمهور محمود عباس از همه توافق ها ، به دلیل برنامه های الحاق اسرائیل ، امنیت و هماهنگی مدنی را با اسرائیل از سر می گیرند.

“روند رابطه با اسرائیل به آنچه که بود باز خواهد گشت” حسین الشیخ وزیر امور مدنی تشکیلات خودگردان گفت روز سه شنبه
همچنین در rt.com
محمود عباس می گوید فلسطین از همه توافقات با اسرائیل و ایالات متحده خارج می شوداو گفت این حرکت پیش آمد “در پرتو” عباس اخیر “مخاطب” در مورد اسرائیل “تعهد به توافق نامه های امضا شده با ما و بر اساس نامه های رسمی کتبی و شفاهی که دریافت کردیم.”

در ماه مه ، عباس در پاسخ به الحاق برنامه ریزی شده نخست وزیر بنیامین نتانیاهو به شهرک های یهودی در کرانه باختری ، روابط خود را با اسرائیل قطع کرد.

طرح الحاق پس از تبدیل امارات متحده عربی به عنوان اولین کشور عربی که در ماه اوت روابط خود را با اسرائیل عادی کرد ، با توافق نامه ای که توسط ایالات متحده انجام شد ، متوقف شد.

اخبار مرتبط  TikTok از دادگاه می خواهد تا دستور واگذاری ترامپ را متوقف کند ، به عدم "بازخورد اساسی" استناد می کند - RT World News
همچنین در rt.com
ترامپ می گوید معامله “تاریخی” اسرائیل و امارات متحده عربی در مورد روابط دیپلماتیک الحاق اسرائیل به سرزمین های فلسطین را “متوقف می کند”از سرگیری روابط اسرائیل و فلسطین می تواند زمینه پرداخت اسرائیل برای پرداخت سه میلیارد مثقال (890 میلیون دلار) مالیات بر واردات را که از تشکیلات خودگردان حفظ کرده است ، فراهم کند. از دست دادن درآمد ، دولت خودگردان را مجبور به کاهش برخی از حقوق کارمندان عمومی در میان بیماری همه گیر Covid-19 کرده بود.

به نقل از رویترز ، محمد شتایه ، نخست وزیر فلسطین ، گفت که همه گیری بخشی از دلیل روابط جدید با اسرائیل است.

وی افزود ، برای جلوگیری از شیوع ویروس در میان شهرک نشینان اسرائیلی در کرانه باختری و کارگران مرزی فلسطین ، به یک واکنش هماهنگ نیاز است.

روابط تازه باعث به خطر افتادن گفتگوهای آشتی بین حزب سیاسی عباس فتح و سازمان مبارز حماس می شود که این هفته در قاهره از سر گرفته شد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *