تضاد شدید بین NYC و Wuhan در NYE حسادت و اتهامات را برانگیخته است – RT World News

مقایسه همگام چگونگی به صدا درآوردن شهر نیویورک و ووهان ، چین در سال جدید بحث داغی را در رسانه های اجتماعی در مورد اینکه آیا ایالات متحده باید از روش پکن برای مدیریت همه گیر ویروس کرونا استفاده کند ، دامن زده است.

عکسهایی که خیابانهای خالی در میدان تایمز را نشان می دهد ، که به طور معمول مرکز شادی و سرگرمی در شب سال نو است ، پنجشنبه شب در شبکه های اجتماعی پخش شد ، و چندین مفسر اشاره کردند که در ووهان ، شهر چین که Covid-19 در آن قرار دارد ، اوضاع به طور قابل توجهی بیشتر جشن می گیرد. برای اولین بار شناسایی شد

زندگی در ووهان بیشتر پس از آنکه بیش از 70 روز در معرض قفل شدید شهر قرار داشت ، به حالت عادی برگشته است. شهر نیویورک از ماه مارس که ویروس به ایالات متحده رسیده است ، اقدامات مشابه ، البته کمتر غیرتمندانه ای را اتخاذ کرده است ، اما هنوز برای مهار این بیماری تلاش می کند. از ساکنان شهر خواسته شد که در تعطیلات در خانه بمانند.

این تصاویر طیف وسیعی از پاسخ ها را به همراه داشت ، برخی از آنها بسیار تحریک کننده بودند.

زیاد سرزنش می شود رهبری برای تضاد هوشیارانه و در نهایت دونالد ترامپ را برجسته کرد مسئول برای ملت “کم خونی” پاسخ کوید -19.

دیگران دیدگاه ژئوپلیتیکی بیشتری داشتند ، گفتن این عکس ها اثبات کننده بودن ایالات متحده است “امپراطوری در حال فروپاشی” و این که غرب بوده است “تقریبا نابود شده” توسط ویروس “بدون اینکه یک گلوله شلیک شود.”

“این پیام را می دهد که آمریکا شکسته است و چین ابرقدرت جدید است” یک مفسر گفت مقایسه ووهان و نیویورک.

توییت های متعددی چین را به مسئولیت خیابان های خالی سیب بزرگ متهم کردند و این بحث را در مورد مقایسه پاسخ های پکن و واشنگتن به بحران بهداشت آغاز کرد. چندین کاربر توییتر استدلال کردند که نیویورک می توانست همانطور که به طور معمول اگر یک سال را تحمیل می کرد ، سال نو را جشن بگیرد “واقعی” قفل کردن همانطور که ووهان در ماه فوریه انجام داد.

با این حال ، مفسران به سرعت اظهار داشتند که تقلید از قفل شدن ووهان بسیار بحث برانگیز است ، زیرا مقامات چینی برای جلوگیری از خروج ساکنان از خانه های خود ، درهای آپارتمان را مسدود کردند – و در برخی موارد جوش داده بودند.

اگرچه برخی از پاسخ چین در برابر شیوع استقبال کرده اند ، اما کارآیی چنین اقدامات سختگیرانه ای هنوز مشخص نیست. در حالی که بسیاری ادعا می كنند قفل كردن به كاهش فشار بر سیستم های مراقبت های بهداشتی كمك می كند ، مطالعات زیادی این سوال را مطرح كرده اند كه آیا واقعاً می توان از آنها برای كنترل ویروس استفاده كرد یا خیر. برخی تحقیقات هیچ رابطه روشنی بین میزان مرگ و میر و قفل سختگیرانه پیدا نکردند ، اما نشان داد که اقدامات شدیدتر باعث خسارت شدید اقتصادی مانند افزایش بیکاری شده است.

همچنین س questionsالاتی در مورد این که آیا چنین محدودیتهای شدیدی در جنبش و آزادیهای اساسی با دموکراسیهای غربی سازگار است ، وجود داشته است. پروفسور نیل فرگوسن ، مشاور ننگین دولت انگلستان که با نقض محدودیت های Covid-19 این کشور در دیدار با معشوقه متاهل خود گرفتار شد ، در مصاحبه اخیر صریحاً اعتراف کرد که در ابتدا فکر می کرد فقط چین می تواند “دور شو” با قفل پتو تحمیل شده در مقابل قرنطینه کردن بیماران.

ما گفتیم: “این کشور یک حزب کمونیست است. ما در اروپا نمی توانستیم از پس آن برآییم ، فکر کردیم … و سپس ایتالیا این کار را انجام داد. و فهمیدیم که می توانیم “ فرگوسن به تایمز گفت.

در حالی که اختلاف نظر قابل توجهی در مورد تفسیر تصاویر وجود داشت ، تعداد کمی انکار کردند که دیدن میدان Times تقریباً متروکه در شب سال نو بسیار عجیب بود. در حقیقت ، 31 دسامبر سال 2020 اولین بار در تاریخ 116 ساله “افت توپ” سنتی بود که میدان تایمز در تعطیلات به روی تماشاگران بسته شد.

در ووهان ، جمعیت عظیمی به مناسبت سال نو در مرکز شهر جمع شدند ، گرچه بیشتر مردم هنوز ماسک داشتند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *