تظاهرات اسرائیلی ها با لباس بیکینی علیه قفل Covid-19 در اعتراض ساحل تل آویو (عکس ها ، فیلم ها) – اخبار جهانی RT

ساکنان تل آویو در یک ساحل محلی گرد هم آمدند تا نارضایتی خود را از دومین قفل ویروس کرونا در سراسر کشور در اسرائیل ابراز کنند. به نظر می رسد که این اعتراض فضای جشن – حداقل تا زمان حضور پلیس – داشته است.

ده ها تظاهرات کننده ، بسیاری از آنها لباس شنا و تابلوهای ضد دولتی به دست داشتند ، از دستورات قرنطینه سرپیچی کردند و روز شنبه به ساحل فریشمن در تل آویو سفر کردند. این اعتراض یک روز پس از آن صورت گرفت که نخست وزیر بنیامین نتانیاهو قفل سه هفته ای در سرتاسر کشور را اعمال کرد ، ظاهراً در تلاش برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بود. همه سواحل به عنوان بخشی از قرنطینه چند هفته ای بسته خواهند شد.

یک تجمع ضد قفل بسیار بزرگتر پنجشنبه شب در مرکز شهر تل آویو برگزار شد ، اما این اعتراض فضای پارتی ساحلی را نداشت. ویدئو از تظاهرات روز شنبه نشان می دهد گروهی از اسرائیلی ها هنگام رقصیدن زیر موسیقی و به اهتزاز درآوردن پرچم ها ، در آب پاشیده اند.

ظاهراً یک معترض با شوفار ، شاخ مذهبی یهودی ، در اعتراض به تصمیم دولت برای صدور “مجوز سفر” به دمنده های شوفر در سال نو یهودیان ، روش هاشانا ، وارد شد.

اخبار مرتبط  چین هشدار می دهد - تایوان به پناهجویان و عناصری که آشوب می آورند ، به مردم خود صدمه می زند - RT World News

سرانجام پلیس در محل حاضر شد و به جمعیت اعلام کرد که اجازه اعتراض در ساحل را ندارند. مشخص نیست که آیا دستگیری صورت گرفته است. به عنوان بخشی از قفل جدید ، که از روز جمعه آغاز شد ، اسرائیل یک قانون “خوشه 20” را معرفی کرده است ، که طبق آن تظاهرکنندگان باید خود را به گروه های بزرگتر از 20 نفر تقسیم نکنند ، و هر “خوشه” از نظر اجتماعی فاصله داشته باشد.

اسرائیل 179000 مورد و بیش از 1160 مرگ را گزارش کرده است ، مقامات ادعا می کنند که میزان مرگ و میر می تواند افزایش یابد ، زیرا عفونت های روزانه جدید بیش از 5000 مورد است. مقامات ادعا می کنند که اولین محاصره را خیلی زود برداشته اند ، اما اقدام برای اعمال مجدد محدودیت ها باعث خشم بسیاری از اسرائیلی ها شده است که هنوز از پیامدهای اجتماعی و اقتصادی محدودیت های اولیه رنج می برند. منتقدان نتانیاهو نخست وزیر درگیر را متهم کرده اند که با استفاده از بیماری همه گیر ، حواس خود را از حمایت سیاسی و دادرسی فساد کاهش می دهد.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *