تظاهرات عظیم ضد دولت در پی واکنش نشت روغن در موریس در سراسر موریس برگزار شد – اخبار جهانی RT

ده ها هزار موریتیایی به خیابان های پایتخت آمدند و خواستار استعفای نخست وزیر Pravind Jugnauth و کابینه او به دلیل دستکاری شده در نشت نفت شدند که اقتصاد کشور را تهدید می کند.

حدود 75000 نفر در تعطیلات آخر هفته ، بزرگترین اعتراضات ضد دولتی این کشور در دهه های گذشته ، در پی واکنش آهسته و ناخوشایند به نشت نفت در اوایل ماه اوت ، به خیابان های سنت لوئیس پایتخت رفتند.

ناو فله بر ژاپنی MV Wakashio به یک صخره در جنوب شرقی موریس برخورد و تقریباً 1000 تن روغن به آبهای بکر اقیانوس هند در فراساحل جزیره ریخت. در امتداد 15 کیلومتری (9 مایل) خط ساحلی اکنون داوطلبان سعی در متوقف کردن گسترش این نرم و صاف کردن به روغن دارند.

داوطلبان محیط زیست موانع موقت نفتی را برای جلوگیری از شیوع ایجاد کرده اند در حالی که کارشناسان ژاپن و انگلیس در حال بررسی میزان نشت و تأثیر بالقوه آن بر گیاهان و جانوران محلی هستند که شامل جنگل های بزرگ حرا پر از گونه های جانوری در معرض خطر است.

در همین حال ، در حالی که لاشه تقریبا 40 دلفین در حال بررسی آثار روغن در سیستم آنها است که ممکن است در مرگ ناگهانی و نابهنگام آنها نقش داشته باشد ، حدود 34 نهنگ سر خربزه مرده یا به شدت بیمار شده اند.

اخبار مرتبط  هند در حدود 7500 مورد در سراسر کشور شدیدترین سنبله تک روزه را در موارد Covid-19 مشاهده می کند - RT World News

تهدید حیات وحش موجب خشم مردم این جزیره کوچک شد ، هرچند کالبد شکافی از دو حیوان مرده اثری از روغن پیدا نکرد.

معترضین دارای نشانه هایی بودند که روی آنها نوشته شده است ، “بی لیاقتی شما جزیره ما را نابود می کند” ، “شما هیچ شرمنده ای نیستید” و “من کابینت های بهتری را در IKEA دیده ام” پس از آنکه نخست وزیر هوای نامناسب را مقصر پاسخ پاکسازی شدید معرفی کرد.

کارشناسان هشدار می دهند که تأثیر اقتصادی بر اقتصاد موریس ، که عمدتا به گردشگری وابسته است ، برای دهه ها احساس شود.
همچنین در rt.com
“اشغالگر استعماری غیرقانونی”: موریس در حالی که از مهلت سازمان ملل متحد برای بازگرداندن جزایر چاگوس که پایگاه هوایی ایالات متحده را در آن نگهداری می کند ، انگلیس را منفجر کرداین داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *