تظاهرکنندگان معترض علیه وزیر کشور جدید فرانسه با حمایت از ماکرون متهم به تجاوز جنسی – RT World News

فعالان حقوق زن در پاریس و سایر شهرهای فرانسه به خیابان ها رفتند تا انتصاب ژرالد دارمنین به عنوان وزیر کشور را فریب دهند. دارمنین تحت تحقیقات تجاوز جنسی در حال انجام است.

ده ها تن از فعالان دارای علائم محکومیت دارمنین و فرهنگ تجاوز جنسی به طور کلی با حضور در اوایل روز جمعه وارد دیژون ، وزیر کشور جدید را تبریک گفتند. وی پس از اینكه این شهر در ماه گذشته توسط شورش های گسترده مورد اصابت قرار گرفت ، به همراه نخست وزیر ژان كاستex به پایتخت بورگوندی رفت تا از پلیس محلی حمایت كند.

بعداً همان روز جمعیت بزرگتر از معترضین در مورد مناقشه جنجالی کابینه در پاریس اعتراض کردند ، در حالی که تظاهرکنندگان دارمنین را نشان دادند “وزیر شرم”

گروه فمینیستی Nous Toutes که این اقدام را سازماندهی کرده است ، گفت که برنامه ریزی کرده است که در شهرهای دیگر سراسر کشور و همچنین در مقابل سفارتخانه های فرانسه در لندن ، سیدنی ، مونترال ، برلین ، بروکسل ، بارسلونا و تل آویو راهپیمایی هایی برگزار کند.

پائولین بارون ، هماهنگ كننده ملی Nous Toutes گفت كه قرار ملاقات دارمنین بوده است “سیلی در صورت” برای قربانیان سوء استفاده جنسی در همه جا

وزیر محکومیت تجاوز به سوفی پترسون-اسپاتز در سال 2009 را تکذیب کرد. وی برای کمک های حقوقی در سرنگونی یک مجازات تعلیق برای باج گیری با دارمنین تماس گرفت. وی تأکید کرد که جنس آنها اجماع بوده و پترسون-اسپاتز را به تهمت متهم کرده است.

پرونده تجاوز در ابتدا توسط دادگاه رد شد ، اما تحقیقات پس از یک سری تجدید نظر در ماه گذشته از سر گرفت. در حال حاضر ، در جدیدترین پیچ و تاب ، در نقش جدید خود به عنوان وزیر کشور ، دارمنین از نظر فنی مسئولیت بسیاری از افراد در حال بررسی پرونده وی خواهد بود.

اخبار مرتبط  اتریشی ها در میان افزایش پرونده های Covid-19 با قفل سخت 3 هفته ای روبرو هستند - RT World News

سخنگوی دولت از سخنان دارمنین دفاع کرد نامزدی ، گفتن گناه خود یا در غیر این صورت هنوز اثبات نشده است ، و “او از پیش فرض معصومیت سود می برد ،” درست مثل هر شهروند فرانسوی دیگر

یکی دیگر از انتصابات کابینه که فمینیست ها را عصبانی کرد ، وزیر دادگستری اریک دوپوند-مورتی بود ، که قبلاً از جنبش #MeToo انتقاد کرده بود. وی گفت که از این نظر خوب است که به زنان اجازه می دهد صحبت کنند اما از این موضوع شکایت کرد “دختران دیوانه” عمداً زندگی مردانی را خراب می کند که در نتیجه نمی توانند حتی از ترس مارک شدن فوراً “گناه” در رسانه های اجتماعی از خود دفاع کنند.
همچنین در rt.com
ژان کاستکس ، که هماهنگ سازی محدودیت های انسداد ویروس فرانسه را هماهنگ می کرد ، به عنوان نخست وزیر جدید معرفی شدرئیس جمهور امانوئل ماکرون هفته گذشته به دلیل تغییر کمبود کابینه نخست وزیر پیشین ، ادوارد فیلیپ ، در جریان بحران کووید 19 ، تحت فشار قرار گرفت. دادستان اعلام کرده اند که در مورد رسیدگی به پاسخ ملی دولت به اپیدمی در مورد نخست وزیر سابق تحقیق می کنند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *