تعداد کشته شدگان Covid-19 به دلیل افزایش همه گیری در ایالات متحده ، برزیل و اروپا 1 میلیون نفر در سراسر جهان است – RT World News

ویروس کرونا بیش از 1 میلیون نفر در سراسر جهان جان خود را از دست داده است ، که آخرین “نقطه عطف” تاریک برای همه گیری در سراسر جهان است که برای اولین بار در حدود 10 ماه پیش کشف شد و همچنان در چندین نقطه داغ گسترش می یابد.

بر اساس اطلاعات جمع آوری شده توسط دانشگاه جان هاپکینز ، تعداد کشته شدگان Covid-19 دوشنبه شب بیش از 33 میلیون نفر را از ابتدای ظهور در شهر ووهان چین آلوده کرده است.

این خبر با بیانیه ای غم انگیز از سوی فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و جمعیت های هلال احمر (IFRC) روبرو شد ، که همه گیری را ارزیابی می کند “یکی از بزرگترین فجایع انسانی در چند وقت اخیر.”
همچنین در rt.com
WHO می گوید: تعداد مرگ و میرهای ناشی از Covid-19 ممکن است “به احتمال زیاد” به 2 میلیون قبل از واکسن در دسترس باشد“امروز ، ما با صدها هزار خانواده ای که عزیزان خود را از دست داده اند ، همبستگی مضاعف داریم” جگن چپاگین ، دبیرکل IFRC گفت.

یک میلیون مرگ بیانگر 1 میلیون فاجعه فردی و شکست های بی شمار قلب است. آنها نمایانگر هزاران یتیم بیوه ، سوراخ در خانواده ها و پارچه های جامعه هستند که هرگز پر نمی شوند.

تا به امروز ، بحران بهداشت از اواخر سال گذشته حداقل در 188 کشور گسترش یافته است ، زندگی روزمره صدها میلیون نفر را مختل کرده و سیاست های قفل محرمانه ای را تحریک کرده است که باعث شده اقتصاد جهانی متوقف شود.

ایالات متحده همچنان با بالغ بر 7.1 میلیون عفونت و بیش از 205000 مورد مرگ ، بالاترین آمار و آمار مرگ و میر در جهان را گزارش می کند. هند با بیش از 6 میلیون نفر در مکان دوم قرار دارد ، در حالی که برزیل بیش از 142000 مورد مرگ را گزارش کرده است ، زیرا این آمار برای مرگ و میر در پشت ایالات است.

اخبار مرتبط  آژانس بین المللی انرژی اتمی از ایران می خواهد "کاملاً همکاری" کرده و به بازرسان اجازه دهد به سایتهای هسته ای مشکوک "بدون تأخیر" دسترسی پیدا کنند - RT World News
همچنین در rt.com
قله قله نبود؟ انگلیس و فرانسه بالاترین میزان افزایش روزانه در موارد Covid-19 را ثبت کردنددر همین حال ، اروپا در حال دیدن چیزی است که برخی آن را a “موج دوم” ویروس ، با انگلیس و فرانسه هر دو بالاترین افزایش روزانه در هفته گذشته را گزارش کرده اند. هر دو کشور شروع به لغو تعطیلات گسترده اقتصادی اعمال شده در اوج اولین موج بهار گذشته کرده بودند ، اما اکنون با توجه به افزایش جدید در موارد ، اقدامات جدید مهار را در دست بررسی دارند.

اگرچه سازمان بهداشت جهانی (WHO) هشدار داده است كه تا زماني كه واكسنها براي بسياري از جمعيت جهان واكسن در دسترس باشد ، ميزان كلي Covid-19 ممكن است از 2 ميليون نفر عبور كند ، اما تلاشها براي ايجاد واكسن در كشورهاي مختلف از جمله آمريكا ، انگلستان ادامه دارد. ، استرالیا و چین. روسیه اولین کشوری بود که در ماه آگوست برای اولین بار تلقیح علیه این عامل بیماریزای مهلک انجام داد ، به نام “Sputnik V.” مرحله نهایی آزمایشات Sputnik V حدود 40،000 مسکویت واکسینه خواهد شد.
همچنین در rt.com
بیش از 5000 روس اولین واکسن Covid-19 در جهان را مصرف کرده اند ، هیچ یک از آنها عوارض جانبی جدی گزارش نکرده انداین داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *