تعطیلی قفل در پرتغال با مدارس برای 15 روز در میان افزایش رکورد مرگ و میر Covid-19 – RT World News

نخست وزیر این کشور گفته است پرتغال از روز جمعه همه مدارس و دانشگاه ها را تعطیل می کند ، زیرا انتقال ویروس Covid-19 که برای اولین بار در انگلیس کشف شد ، باعث فشار شدید سرویس بهداشتی می شود.

نخست وزیر آنتونیو کوستا اقدامات جدید اضطراری را در لیسبون روز پنجشنبه همزمان با افزایش بیماری ویروس کرونا اعلام کرد و باعث شد سیستم بهداشت ملی پرتغال (SNS) به آستانه سقوط برسد.

مقامات بهداشتی روز پنجشنبه آمار جدیدی از مرگ و میر روزانه را برای این کشور اعلام کردند و 221 مورد فوتی را گزارش کردند ، به همراه 14،647 مورد دیگر – از 10455 روز قبل. تا به امروز ، از زمان شروع شیوع بیماری همه گیر ، 9،686 نفر در آنجا در اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

“ما وظیفه مدنی داریم که قفل خود را تقویت کنیم” کوستا گفت ، هشدار داد که نوع جدید می تواند حدود 60 درصد موارد جدید را در هفته های آینده تشکیل دهد.

در حال حاضر حدود 20 درصد موارد را شامل می شود ، در حالی که هفته گذشته ، تقریباً هشت درصد از عفونت ها به سویه انگلیس مرتبط بود.

اخبار مرتبط  بذار کیک بخورند؟ دادگاه ایرلند ساندویچ های Subway را "بیش از حد شیرین" می داند تا در دسته "نان" قرار گیرد - RT World News
همچنین در rt.com
پس از کشف نوع Covid-19 برزیل ، انگلیس کلیه ورود از پرتغال و آمریکای جنوبی را ممنوع می کند“در مقابل این نوع جدید و سرعت انتقال آن ، باید احتیاط کرده و فعالیتهای مدرسه را برای 15 روز آینده قطع کنیم.” کوستا گفت.

جمعه گذشته ، دولت پرتغال محدودیت هایی را برای قفل قفل اعمال کرد که شامل تعطیلی همه سرویس های غیر ضروری ، اصرار مردم به ماندن در خانه و محدود کردن ساعات خرید بود ، در حالی که کارگاه ها ، مدارس و دانشگاه ها باز مانده بودند.

پزشکان شاغل در بیمارستان های پرتغال می گویند که آنها از خستگی و ناامیدی در برخورد با پرونده های جدید کار کرده اند. “سنگین بودن اوضاع برای دیدن همه روشن است” وزیر بهداشت مارتا تمیدو چهارشنبه شب گفت.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *