تنظیم کننده داروهای اتحادیه اروپا واکسیناسیون Moderna Covid-19 را تأیید می کند – اخبار جهانی RT

آژانس دارویی اروپا (EMA) واکسن Covid-19 را که توسط شرکت بیوتکنولوژی آمریكایی Moderna برای استفاده در سرتاسر اتحادیه اروپا تولید شده است ، تأیید كرده است ، و این دومین لگن است كه تاكنون در همه گیر در سراسر بلوك 27 كشور قرار گرفته است.

بر اساس بیانیه منتشر شده توسط آژانس در روز سه شنبه ، تنظیم کننده دارو در اتحادیه اروپا اعطای مجوز بازاریابی مشروط به واکسن را برای استفاده در افراد 18 ساله و بالاتر توصیه کرد.

Emer Cooke ، مدیر اجرایی EMA ، واکسن را چنین توصیف کرد “ابزار دیگری برای غلبه بر شرایط اضطراری فعلی” اضافه می کند که کار تنظیم کننده “همیشه با شواهد علمی هدایت شوید.”
همچنین در rt.com
“واکسن زودتر از انتظار و متفاوت”: نخست وزیر هلند توضیح می دهد که هلند در میان انتقادات توسط تأییدیه Pfizer جلب توجه کرده استEMA برای رسیدن به تصمیم خود در مورد Moderna jab ، یک آزمایش بالینی را با حضور حدود 30،000 نفر انجام داد که نیمی از آنها تزریق ساختگی انجام دادند ، در حالی که به نیمی دیگر واکسن تزریق شد.

این آزمایش منجر به کاهش 94.1 درصدی تعداد موارد Covid-19 علامت دار در افرادی که واکسن دریافت کرده اند ، در حالی که jab اثر 90.9 درصدی را در شرکت کنندگان در معرض خطر شدید Covid-19 نشان می دهد.

واکسن Covid-19 که به طور مشترک توسط Pfizer و BioNTech تولید شد اولین واکسنی بود که در ماه دسامبر در سراسر اتحادیه اروپا تصویب شد ، بیش از دو هفته پس از آن چراغ سبز در انگلیس و یک هفته پس از مجوز ایالات متحده به آن واگذار شد.

اخبار مرتبط  تعداد کشته شدگان جهانی Covid-19 بیش از 60،000 نفر - دانشگاه جان هاپکینز - RT World News

کشورها در مورد رژیم های دوز داروی Pfizer تفاوت زیادی دارند ، از جمله انگلیس ، جایی که مقامات بهداشت گفته اند عکس های دوم واکسن ممکن است تا 12 هفته بعد از اولین تزریق شود. این بر خلاف 21-28 روز بین دوزهای توصیه شده توسط سازمان بهداشت جهانی و 21 روز درخواست شده توسط خود Pfizer است.

روسای بهداشت دانمارک گفته اند که طبق دستورالعمل EMA ، به افراد دوز دوم واکسن Pfizer تا شش هفته بعد از اولین بار داده می شود ، در حالی که مقامات آلمانی فکر می کنند که به دنبال بررسی مجدد دوزهای بالاتر از حداکثر 42 روز اتحادیه اروپا باشند. .
همچنین در rt.com
دولت دانمارک با وجود نگرانی های ایمنی از سوی Pfizer ، از تأخیر در دوز دوم واکسن Covid-19 مانند انگلیس پشتیبانی می کندEMA در حال انجام بررسی های واکسن Covid-19 ساخته شده توسط دانشگاه آکسفورد و داروساز AstraZeneca است که هم اکنون در انگلیس تجویز می شود ، اما تصویب اتحادیه اروپا هنوز چند هفته طول می کشد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *