تنها در صورت انجام “اصلاحات سیستمی” ، لبنان کمک های مالی ایالات متحده را پس از انفجار دریافت می کند.

یک مقام ارشد آمریکایی گفت: ایالات متحده و “شرکای بین المللی” کمک های مالی به لبنان ارائه می دهند ، که در تلاش است تا با انفجار اقتصادی انفجار گسترده بندر – مقابله کند – اما تنها در صورت متعهد شدن به “تغییر واقعی”.

وزیر امور خارجه آمریكا در امور سیاسی ، دیوید هیل شرایط صحبت واشنگتن را هنگام صحبت در شنبه در بیروت اعلام كرد. این دیپلمات ارشد در یک سفر سه روزه به پایتخت لبنان بود.

“وقتی می بینیم که رهبران لبنان متعهد به تغییر واقعی ، تغییر در کلمه و عمل هستند ، آمریکا و شرکای بین المللی آن با پشتیبانی مالی پایدار به اصلاحات سیستماتیک پاسخ خواهند داد.” هیل گفت. وی همچنین از رهبران لبنان خواست که به این امر توجه کنند “دیرینه و قانونی” خواسته های مردم و تقویت فساد.

گذشته از فراخوان اصلاحات اساسی ، این دیپلمات همچنین اعلام كرد كه دولت آمریكا آماده تعهد 30 میلیون دلار با كنگره برای تعهد 30 میلیون دلار است تا بتواند دانه غلات را از طریق بندر بیروت به طور فوری تسهیل كند. در میان توده های وسیع شهر ، این انفجار به آسانسور اصلی دانه شهر آسیب رساند ، و باعث تهیه ی زیادی از دانه های غیر قابل خوراکی شد.

اخبار مرتبط  چگونه روسیه واکسن Covid-19 را خیلی سریع دریافت کرد؟ دانشمند ارشد - RT World News می گوید ، این تحقیقات چندین دهه طول کشید ، اما به سود سیاسی نخواهد بود
همچنین در rt.com
“کسی نیست که بتواند در آرامش استراحت کند”: سه آتش نشان از یک خانواده در بین مفقودین در اثر انفجار بیروت (VIDEO)این انفجار پس از انبار انبار انبوه نیترات آمونیوم در آتش گرفت. این انفجار فاجعه ای که موجب کشته شدن بیش از 200 نفر شد و هزاران زخمی بر جای گذاشت ، اعتراضات بزرگی را در بیروت بوجود آورد پس از آن که شهروندان مقصر دولت به خاطر نگه داشتن مواد شیمیایی بسیار انفجاری در آن سالها بدون اقدامات احتیاطی و نظارت مناسب بودند.

نخست وزیر لبنان ، حسن دیاب هفته گذشته استعفای کل دولت خود را اعلام کرد و این انفجار را بومی و بومی دانست “سیستمیک” فساد. استعفای وی رئیس جمهور میشل عون که از دولت خواسته است تا زمان تشکیل یك مقام جدید ، همچنان در اختیار سرپرست بماند.

در اوایل این هفته ، هیل همچنین فاش کرد که FBI در کشف این انفجار درگیر خواهد شد تا بتواند به این موضوع کمک کند “آنچه منجر به شرایط این انفجار شده است.” مقامات لبنانی کمک آژانس آمریکایی را درخواست کردند و انتظار می رود که بزودی این گروه از متخصصان بین المللی و محلی بپیوندند.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *