تهدیدهای بمب و مرگ بر علیه سفارت چین در واشنگتن ساخته شده – پکن دولت آمریکا را مقصر می داند – RT World News

سخنگوی وزارت امور خارجه چین مقصر تهدیدات مربوط به بمب و مرگ علیه سفارت این کشور در واشنگتن دی سی بر دولت است.

دستور ایالات متحده مبنی بر بسته شدن کنسولگری چین در هیوستون ، تگزاس ، نمایانگر آن است “بروزرسانی بی سابقه” که در “ظلم سیاسی” علیه چین ، سخنگوی وزارت امور خارجه روز چهارشنبه ، توییت در توییت ، افزود که سفارت در واشنگتن تهدیدهای بمب و مرگ را دریافت کرده است “در نتیجه اسمها و نفرت هایی که توسط دولت ایالات متحده به وجود آمده است.”

“نفوذ و دخالت هرگز در ژن ها و سنت سیاست خارجی چین نیست.” هوآ اضافه کرد و خاطرنشان کرد: در حالی که دیپلمات های چینی هستند سفارت آمریكا در چین به طور علنی به سیستم سیاسی چین حمله می كند.

اگر ایالات متحده آمریکا این کشور را لغو نکند “تصمیم اشتباه” برای کنسولگری کنسولگری ، “چین مطمئناً با اقدامات متقابل محکم واکنش نشان خواهد داد.” هوآ در توییت جداگانه ای گفت.

روز سه شنبه ، واشنگتن 72 ساعت فرصت داد تا کنسولگری هیوستون را تعطیل کند. وقتی آتش نشانی محلی در پاسخ به گزارش هایی مبنی بر وقوع آتش سوزی بزرگ در حیاط کنسولگری ، پاسخ داد ، زیرا دیپلمات ها اسناد و مواد بالقوه حساس را تخریب کردند.

اخبار مرتبط  موارد جدید Covid-19 در چین ، از جمله نقاط مهم همه گیر ووهان - RT World News
همچنین در rt.com
ایالات متحده به طور ناگهانی پکن را به بستن کنسولگری در هوستون اطلاع می دهد – وزارت امور خارجه چینسخنگوی وزارت امور خارجه آمریكا ، مورگان اورتاگوس گفت: این اقدام علیه كنسولگری برای اطمینان از حمایت از دارایی معنوی آمریكا و داده های شخصی شهروندان آمریكا صورت گرفته است.

در حالی که پکن به طور رسمی درباره اقدامات تلافی جوی احتمالی اظهار نظر نکرده است ، رویترز گزارش داد که وزارت امور خارجه در نظر دارد تعلیق کنسولگری ایالات متحده در ووهان را با استناد به شخصی که با این موضوع ارتباط دارد ، در نظر بگیرد.

دستور بسته شدن ، تاکتیک مورد استفاده دولت اوباما و ترامپ علیه روسیه را نشان می دهد ، که شاهد روحیه اخراج ، مصادره املاک و تعطیلی دفاتر دیپلماتیک بود. ایالات متحده ادعا کرد که روسی است “مداخله” در انتخابات ایالات متحده و “به احتمال زیاد” ادعای انگلیس مبنی بر حمله شیمیایی در سالیسوری در سال 2018 ، هیچ مدرکی مبنی بر درگیری مسکو در هیچ نقطه ای ارائه نکرد.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *