تهدید به استفاده از NUKES تحت ترامپ بزرگتر می شود و تمدید معاهده شروع ممکن است “خیلی دیر باشد” – نوام چامسکی به RT – RT World News

گرچه سابقه دموکرات ها در زمینه کنترل تسلیحات به نظر خوب نمی رسد ، اما برای دونالد ترامپ که خطر استفاده از سلاح های هسته ای را افزایش می دهد ، هیچ تطبیقی ​​ندارد ، روشنفکر مشهور جهان نوام چامسکی درباره RT اظهار نظر کرد.

چامسکی ، یکی از پر استنادترین متفکران سیاسی زمان ما ، هنگام صحبت با برنامه RT’s Going Underground ، نکته قابل توجهی را بیان کرد. رئیس جمهور آمریکا “در حال تلاش برای به حداکثر رساندن تهدید سلاح های هسته ای است” او با استناد به ساعت رستاخیز که استعاره زمان را تا یک فاجعه جهانی اندازه گیری می کند ، اعلام کرد.

“به همین دلیل است که ساعت معروف Doomsday هر سال که ترامپ کار می کند به نیمه شب نزدیکتر شده است” چامسکی گفت که از این ادعا پشتیبانی کند بولتن دانشمندان اتمی ، گروهی از دانشمندان و دانشگاهیان که ساعت را مدیریت می کنند ، دارد “دقیقه رها شده [and] به ثانیه منتقل شد – 100 ثانیه تا نیمه شب “ در ژانویه امسال ، روشنفکر گفت.

چامسکی ، منتقد جدی مداخله گرایی ایالات متحده و از نظر تاریخی طرفدار ترامپ ، اصرار داشت که رئیس جمهور – که از لاف زدن در مورد بازدارندگی هسته ای آمریکا خجالتی ندارد – “حملات خود را علیه رژیم کنترل تسلیحاتی ادامه داده است که تهدیدات گسترده تخریب هسته ای را تا حدودی محدود کرده است.”

باید بگویم دموکرات ها سابقه خوبی در این مورد ندارند ، اما چیزی شبیه به آن.

چامسکی در ادامه معیارهای مهم خود را که دولت ترامپ رها کرده است – یا در معرض خطر است – ادامه داد. در میان آنها نیروهای هسته ای میان برد 1987 (شوروی ایالات متحده و شوروی) (INF) بود كه كلی از سیستم های تسلیحاتی را ممنوع كرد و همچنین پیمان آسمان باز 2002 (OST) كه به عنوان یك اقدام اعتمادساز ، پروازهای نظارتی غیر مسلح را مجاز می دانست. در کل قلمرو 35 شرکت کننده.

اخبار مرتبط  دانشمندان می گویند که فاضلاب می تواند به عنوان "سیستم هشدار اولیه" برای شیوع جدید Covid-19 عمل کند - RT World News

در حالی که محدودیت های موجود را کنار می گذارید ، آمریکا ترامپ است “حرکت به سمت ایجاد سلاح های تخریب جدید و بسیار تهدیدآمیز که هیچ وسیله دفاعی احتمالی در برابر آنها وجود ندارد” چامسکی گفت ، ظاهراً با اشاره به آخرین پیشرفت های فن آوری پنتاگون در ساخت سلاح های مافوق صوت.

بارگیری بیشتر روی ترامپ ، چامسکی آخرین توافقنامه اصلی کنترل تسلیحات را ذکر کرد. “او اکنون ، به دلایل غیرمنتظره ، تجدید پیمان جدید شروع را به تأخیر انداخت ،” او گفت.

در این سند الزام آور که ده سال پیش توسط باراک اوباما و دیمیتری مدودف ، روسای جمهور وقت امضا شد ، خواستار کاهش نصف پرتاب موشک های هسته ای استراتژیک توسط هر دو طرف و تعیین محدودیت هایی برای کلاهک های هسته ای مستقر شده بود.
همچنین در rt.com
تحقیقات جدید نشان می دهد که هنگام باران (هسته) ، می بارد: آزمایش های هسته ای جنگ سرد تأثیر زیادی بر آب و هوا و بارندگی داشتتاریخ شروع جدید قرار است در فوریه 2021 منقضی شود ، اما امیدهای طولانی شدن آن در حال از بین رفتن است. روسیه به طور مداوم گفته است که مایل است این پیمان را بدون پیش شرط برای 5 سال دیگر تمدید کند – اما نه “به هر قیمتی” ایالات متحده تجدید این شرط را مشروط به قرار دادن چین در یک توافق نامه کنترل تسلیحات سه جانبه جدید قرار داده است.

از نظر چامسکی لحظه انجام این کار از قبل ما گذشته است. “ممکن است برای تمدید آن خیلی دیر باشد” او پیشنهاد کرد.

برای دریافت داستان هایی که رسانه های اصلی به شما نمی گویند ، در خبرنامه RT مشترک شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *