تهران آزمایش واکسن های خارجی را بر روی ایرانیان ممنوع می کند – اخبار جهانی RT

حسن روحانی ، رئیس جمهور گفت ، تهران تلاش شرکت های خارجی برای آزمایش واکسن ویروس بر روی ایرانیان را رد کرده و افزود که این کشور ایمن سازی ایمن را برای جمعیت خود خریداری خواهد کرد.

وی افزود: “شركتهای خارجی می خواستند واكسن به ما بدهند تا بر روی مردم ایران آزمایش شود. اما وزارت بهداشت مانع این کار شد “ روحانی بدون نام بردن از تهیه كنندگانی كه سعی كرده اند با دولت در تهران تماس بگیرند ، به تلویزیون دولتی گفت.

افراد ما دستگاه آزمایشی برای شرکت های تولید کننده واکسن نخواهند بود.

مقامات ایرانی واکسن های خارجی را خریداری می کنند – بدون نام بردن از آنها – که قبلاً اثبات شده است “بی خطر” برای کمپین ایمن سازی ، رئیس جمهور اطمینان داد.

این واکسن ها قطعاً از ایالات متحده یا انگلیس نخواهند آمد زیرا رهبر معظم ایران آیت الله علی خامنه ای روز جمعه گفت “ممنوع” در کشور به دلیل بودن “غیرقابل اعتماد”

توییت خامنه ای همراه با اعلامیه به سرعت توسط شبکه میکروبلاگینگ حذف شد. مطابق با سیاست جدید توییتر برای مقابله با آنچه که اطلاعات غلط در مورد واکسن ها می داند ، “گمراه کننده” تلقی شد.

اخبار مرتبط  ادای احترام هنر دیجیتال RT به 75 سالگرد پایان جنگ جهانی دوم - اخبار جهانی RT
همچنین در rt.com
حمله مجدد توییتر: توییت های رهبر معظم ایران درباره واکسن های “غیرقابل اعتماد” انگلیس و آمریکا حذف شدبا رد واکسن های ایالات متحده و آمریکا ، ایران می تواند به Sputnik V روسیه یا Sinovac چینی متوسل شود زیرا روابط خوبی با مسکو و پکن دارد. تهران همچنین کمی قبل از سال جدید آزمایشات یک کاندید واکسن خانگی را آغاز کرد.

ایران ، که با بیش از 1.27 میلیون مورد تایید شده و بیش از 56000 مورد مرگ ، بدترین کشور آسیب دیده به ویروس کرونا در خاورمیانه است ، از این که تحریم های ایالات متحده باعث تشدید عوارض همه گیر شده است ، شکایت دارد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *