تهران انكار كرد كه عوامل اسرائیلی فرمانده دوم القاعده در ایران را كشته اند – RT World News

گزارشی مبنی بر کشته شدن یک فرمانده القاعده در داخل خاک آن توسط جاسوسان اسرائیلی را رد کرد و این داستان را ساختگی دانست که ایالات متحده و اسرائیل برای جلوگیری از مسئولیت روابط خود با این گروه تروریستی استفاده کرده اند.

ادامه مطلب

نیویورک تایمز ادعا کرد که فرمانده دوم القاعده در ماه اوت در ایران توسط قاتلان اسرائیلی کشته شد. این عملیات تا این هفته در دسترس مردم نبود. این روزنامه می گوید این عملیات به درخواست ایالات متحده انجام شده است.

روز شنبه ، وزارت امور خارجه ایران ماجرا را بی اساس توصیف کرد و گفت که القاعده وجود ندارد “تروریست ها” در خاک ایران.

“هر از گاهی ، واشنگتن و تل آویو سعی می کنند با دروغ گفتن و انتشار اطلاعات نادرست به رسانه ها ، ایران را به این گروه ها متصل کنند تا از مسئولیت اقدامات جنایتکارانه این گروه و سایر گروه های تروریستی در منطقه جلوگیری کنند.” سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت گفت. وی به رسانه های آمریكایی اصرار كرد “پیروی نکردن از سناریوهای هالیوود مقامات آمریکایی و صهیونیستی.”

طبق گزارش تایمز که به منابع ناشناس استناد می شود ، گفته می شود عبدالله احمد عبدالله ، ابومحمد المصری ، در 7 اوت به همراه دخترش میریام توسط دو قاتل اسرائیلی که موتور سوار بودند ، مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

اخبار مرتبط  ستیزه جویان 5 کارگر را کشته و 4 کارگر را در خارج از پایگاه هوایی ایالات متحده در افغانستان مجروح کردند - RT World News

گفته می شود عبدالله و دخترش پس از آزادی از بازداشت ایران به عنوان بخشی از مبادله زندانیان با این گروه تروریستی ، از سال 2015 در تهران آزادانه زندگی می کردند. فرمانده فرضی القاعده به جرم دست داشتن در بمب گذاری در سال 1998 در بمب گذاری در سفارتخانه های ایالات متحده در دارالسلام ، تانزانیا و نایروبی ، کنیا توسط FBI تحت تعقیب است.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *