تهران قول دادرسی بین المللی را برای رهگیری “تروریست” ایالات متحده از هواپیمای ماهان ایر بر سر سوریه – RT World News

ایران خواستار پاسخگویی ایالات متحده از اتهام جنگنده برای سایه دار شدن یک هواپیمای تجاری بسته بندی شده در حریم هوایی سوریه است ، و آن را عملی تروریستی خواند که سزاوار تحقیق در سازمان هواپیمایی کشوری به رهبری سازمان ملل است.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی برای محکوم کردن حادثه هوایی وسط که به یک هواپیمای ایرباس A310 که توسط ماهان هوایی خصوصی پرواز شده بود ، رفت و آمد زیادی کرد پس از برخورد نزدیک با یک فروند جنگنده آمریکایی F-15 مانور اضطراری را انجام داد.

“چگونه می توان هواپیمای مسافربری که مطابق پروتکل های حمل و نقل هوایی در طول یک مسیر تجاری پرواز می کند ، مورد حمله و تهدید برخی هواپیماهای جنگنده کشور قرار گرفت؟” وی هنگام جمعه با خبرگزاری دولتی ایرنا سؤال کرد.

حمله به هواپیمای مسافربری یک اقدام تروریستی است.

وزیر گفت که پنج مسافر مجروح شدند چون خلبان مجبور به انجام یک بینی تیز بینی شد و ظاهراً سعی داشت از برخورد جلوگیری کند. A310 بیمارگونه که هنگام برخورد ، از طریق هوای سوریه عبور می کرد ، سرانجام در فرودگاه بیروت فرود آمد و در آنجا مجروحان مراقبت های پزشکی دریافت کردند.

تهران حق را برای خود محفوظ می دارد “پیگیری اقدامات قانونی” در مورد رفتار ایالات متحده ، اسلام قول داد كه مقامات سوریه و لبنان را به پیروی از این دادخواست تشویق كرد.

اخبار مرتبط  فرانسه جهاد را بر سر خود آورد ، اکنون تصمیمات سختی برای تصمیم گیری دارد - پلیس سابق ضد تروریسم به RT - اخبار جهانی RT

فرماندهی مرکزی آمریكا تأكید كرد كه خلبان F-15 در حین انجام “بازرسی استاندارد بینایی” از هواپیمای ایران با خیال راحت رفتار كرد ، همانطور كه ​​كاپیتان بیل Urban ، سخنگوی CENTCOM ، این اظهار نظر را برای رویترز اعلام كرد.
همچنین در rt.com
تهران می گوید آمریکن ، نه هواپیماهای جنگنده اسرائیلی ، مسافران هواپیمای ایرانی را از طریق سوریه به خطر نمی اندازند“بازرسی بصری برای اطمینان از امنیت پرسنل ائتلاف در پادگان التنف انجام شد ،” Urban با اشاره به پایگاه نظامی مستقر در ایالات متحده به طور غیرقانونی در خاک سوریه مستقر شد. او توضیح نداد كه چه خطری ممكن است توسط هواپیمای تجاری در حال عبور از ده ها هزار پا از زمین باشد.

در همین حال ، سازمان هواپیمایی کشوری ایران اعلام کرد آزار و اذیت هواپیمای جت ماهان ایر “نقض آشکار قوانین بین المللی و همچنین استانداردها و مقررات هواپیمایی است” به نقل از تسنیم. این آژانس از سازمان بین المللی هواپیمایی هواپیمایی (ایكائو) خواسته است تا در برخورد میان هوایی تحقیق كند.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *