تهران می گوید آمریکا ، نه هواپیماهای جنگنده اسرائیلی ، مسافران هواپیمای ایرانی را از طریق سوریه به خطر نمی اندازند – RT World News

رسانه های ایرانی گزارش دادند که هواپیماهای جنگنده نیروی هوایی ایالات متحده ، نه اسرائیلی ، مسئولیت رهگیری ناخواسته هواپیمای ماهان ایر بر فراز سوریه را که منجر به زخمی شدن چند مسافر در حال مسافرت به بیروت شد ، کردند.

پرواز ماهان هوایی 1152 هنگام پرواز توسط دو جنگنده F-15 در نزدیکی مرز سوریه و اردن از تهران به لبنان در مسیر بود. به گفته این شرکت ، جت های نزدیک به آن مجبور به تغییر سریع مسیر و ارتفاع شدند و در نتیجه چندین زخمی در بین مسافران به وجود آمد.

گزارش های اولیه از شاهدان عینی در هواپیما از هواپیماهای اسرائیلی سخن می گفت و توسط رسانه های بین المللی تکرار می شد. کاپیتان پرواز 1152 بعداً به خبرگزاری ایران فارس گفت که خلبانان در تماس رادیویی خود را به عنوان نیروی هوایی ایالات متحده معرفی کرده اند.
همچنین در rt.com
مسافران زخمی شده پس از وزوز هواپیمای جنگنده اسرائیلی هواپیمای ایرانی بر فراز سوریه (VIDEOS)سفیر ایران در سازمان ملل متحد ، مجید تخت روانچی ، دبیر کل آنتونیو گوترس را از این حادثه آگاه کرده بود و هشدار داده بود که “جمهوری اسلامی ایران مسئولیت ایالات متحده را بر عهده خواهد گرفت” به گفته سخنگوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ، سید عباس موسوی ، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در صورت بازگشت هرگونه آسیبی به هواپیما در مسیر بازگشت به تهران اشاره کرد.

عصر پنجشنبه ، هواپیما با خیال راحت به تهران بازگشته بود ، اما در این حادثه حداقل سه مسافر در هواپیما مجروح شدند.

اخبار مرتبط  عدالت برای ... تادئوس کوسسیوسکو؟ فرستاده لهستان پس از آنكه معترضين DC مجسمه قهرمان ملي را خراب كردند ، عصباني شدند - RT World News

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری سانا ، سوریه ، این رهگیری در حریم هوایی سوریه بر روی گذرگاه مرزی At-Tanf با عراق صورت گرفت. ایالات متحده یک پایگاه نظامی در این منطقه ایجاد کرده است که دولت دمشق آن را نقض حاکمیت سوریه می داند.

ماهان ایر یک شرکت هواپیمایی غیرنظامی ایرانی است. در فهرست تحریم های آمریکا علیه قرار گرفت “اشاعه سلاح های کشتار جمعی و حامیان آنها” در دسامبر سال 2019 ، هنگامی که واشنگتن آن را به حمل و نقل سربازان و تجهیزات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی متهم کرد.
همچنین در rt.com
واشنگتن تحریم ها را علیه بزرگترین شرکت هواپیمایی ایران گسترش داده و آن را متهم به سلاح های کشتار جمعی می کندفکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *