تهران “ناو جنگی ناو هواپیمابر” را در بحبوحه افزایش تنش با واشنگتن به نیروی دریایی ایران اضافه می کند – RT World News

بر اساس بیانیه روز پنجشنبه ، مقامات نظامی ایران ادعا می کنند که این کشور با معرفی یک ناو جنگی جدید که توانایی حمل هواپیما ، هواپیماهای بدون سرنشین ، بالگرد و موشک را دارد ، نیروی دریایی خود را تقویت کرده است.

کشتی 150 متری شهید رودکی است “آماده انجام مأموریت ها” سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در بیانیه ای در وب سایت خود گفت.

ناوگان موجود سپاه عمدتاً شامل شناورهای كوچك در سواحل ایران و در نزدیكی تنگه هرمز است كه یك نقطه استراتژیك در مسیر اصلی حمل و نقل بین المللی نفت و گاز است.

اعلام خبر اضافه شدن جدید ناوگان چند روز پس از هشدار تهران به واشنگتن مبنی بر اینکه با یک هواپیما روبرو خواهد شد ، اعلام می شود “خرد کردن” پاسخ ، به دنبال گزارش هایی مبنی بر اینکه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده ، اعتصاباتی را برای خارج کردن سایت های هسته ای ایران در نظر گرفته است.

اخبار مرتبط  رهبر UKIP می گوید "ادعای خارق العاده" مبنی بر مداخله روسیه در انتخابات ، به اثبات نیاز دارد - RT World News
همچنین در rt.com
ایران پس از ادعای ترامپ در حمله به سایت های هسته ای خود ، ایالات متحده را به پاسخ “خرد کننده” تهدید می کند“هر اقدامی علیه ملت ایران قطعاً با یک واکنش خرد کننده روبرو خواهد شد” علی ربیعی سخنگوی دولت ایران گفت.

در مقاله ای از نیویورک تایمز گفته شده بود که مقامات آمریکایی ، از جمله مایک پنس ، معاون رئیس جمهور ، باید در مورد اقدامات ترامپ ، که می تواند شامل هدف قرار دادن تأسیسات اولیه غنی سازی اورانیوم ایران ، نطنز باشد ، با ترامپ صحبت کنند.

بر اساس گزارش اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) ، تهران غنی سازی اورانیوم را در یک کارخانه زیرزمینی در این محل آغاز کرده است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *