تهران پس از آنکه پمپئو ادعا کرد تروریست های القاعده پایگاه جدیدی در ایران ایجاد کرده اند ، به عقب برگردیم – اخبار جهانی RT

محمد جواد ظریف ، وزیر امور خارجه در توئیتر خود ، “محرمانه سازی” اطلاعات آمریکا درباره ایران “ساختگی” است. این به دنبال مایک پمپئو ، وزیر امور خارجه ایالات متحده ، بدون هیچ گونه اثبات ، ایران را به پناه دادن به پایگاه القاعده متهم کرد.

“آقای. “ما دروغ می گوییم ، تقلب می کنیم ، دزدی می کنیم” در حقیقت با دروغ های جنگ آورانه تر زندگی فاجعه بار او را به پایان می رساند ظریف در پی بیانیه پمپئو ، با اشاره به سخنان بدنام 2019 وزیر خارجه ایالات متحده ، در پیامی آتشین نوشت.

در آوریل 2019 ، پمپئو ، مدیر سابق CIA ، به شوخی گفت که ، در زمان حضور خود در راس اطلاعات ایالات متحده ، “ما دروغ گفتیم ، تقلب کردیم ، دزدی کردیم” و حتی داشته است “دوره های آموزشی” در این زمینه ها به نظر بسیاری از نظر دهندگان این نقل قول خنده دار نبود.

ظریف ایران را محکوم کرد “محرمانه سازی” و ادعاهایی که پمپئو در مورد پیوندهای خود با القاعده مطرح کرد ، آنها را خواستار شد “ساختگی” وی همچنین تصمیم ایالات متحده برای قرار دادن مجدد کوبا در لیست حامیان دولت تروریسم را محکوم کرد.

اخبار مرتبط  دادستان های پاریس برای بازگرداندن پرونده تجاوز به عنف جرارد دپاردیو ، ستاره فیلم ، تلاش می کنند - RT World News

وزیر اشاره کرد که عاملان حمله 11 سپتامبر توسط القاعده از پمپئو آمدند ”مقصد مورد علاقه خاورمیانه؛ هیچ یک از ایران نیست. ” از 19 هواپیماربای درگیر در حمله 11 سپتامبر ، 15 نفر شهروند عربستان سعودی بودند و بقیه از امارات ، لبنان و مصر بودند.

پاسخ او در توییتر در حالی اعلام شد که پمپئو ادعا کرد این پیگیری بی وقفه ایالات متحده است که القاعده را به “پناهگاه امن تری” – ظاهرا ایران – مجبور کرد. وزیر امور خارجه افزود برخی از عوامل القاعده چندین دهه در جمهوری اسلامی ارتباط داشته اند ، اگرچه وی هیچ مدرکی برای اثبات ادعاهای خود ارائه نداده است.
همچنین در rt.com
پمپئو ادعا می کند القاعده پایگاه جدیدی در ایران دارد ، اما شواهدی ارائه نمی دهدروابط واشنگتن و تهران به ویژه از زمان خروج یک جانبه رئیس جمهور دونالد ترامپ از توافق هسته ای 2015 ایران متهم شد و ایران را به نقض مخفیانه آن متهم کرد. سپس ایالات متحده مجدداً تحریم ها را علیه ایران اعمال كرد و به دنبال آن برخی محدودیت های اضافی ، به عنوان بخشی از این تحریم ها “حداکثر فشار” پویش.

ایران بارها اصرار داشت که این توافق را دنبال کرده است – چیزی که در آن زمان توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی تأیید شد. سرانجام ، تهران با كاهش تدریجی تعهدات خود در این توافق ، به افزایش فشار آمریكا پاسخ داد.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *