توافقنامه صلح پس از 17 سال درگیری توسط سودان و گروههای شورشی امضا شد – اخبار جهانی RT

دولت سودان و اتحاد گروههای عمده شورشی توافقنامه صلح مدتها در انتظار را امضا کرده اند. امید است با پایان دادن به درگیری مسلحانه طولانی مدت ، که در کشور آفریقا حدود 300000 نفر جان خود را از دست داده است.

مراسم امضای قرارداد در جوبا ، پایتخت همسایه سودان جنوبی ، دو روز پس از نهایی شدن مفاد توافق نامه برگزار شد. کشور میزبان به میانجیگری گفتگوهای صلح ، که سال گذشته آغاز شد ، کمک کرد.

توافقنامه صلح شامل موارد مهمی مانند امنیت ، مالکیت زمین ، تقسیم قدرت و بازگرداندن پناهندگان است. بر اساس اعلام سازمان ملل ، از زمان درگیری بین نیروهای دولت عمدتا عرب و شورشیان غیر عرب در منطقه دارفور غربی در سال 2003 ، حدود 2.5 میلیون نفر آواره شده اند. تخمین زده می شود که 300000 نفر در جریان جنگ کشته شده باشند.
همچنین در rt.com
دیپلماسی متقلب؟ سودان سخنگوی وزیر امور خارجه را که به طور علنی بحث در مورد توافق صلح با اسرائیل را مطرح کرد اخراج کرداخبار مرتبط  بولیوی بیت کوین؟ طبق گزارش ها ، ونزوئلا رمز ورود را به عنوان پرداخت برنامه های گذرنامه قبول می کند - RT World News

اتحاد شورشیان ، که توافق نامه را امضا کرد ، شامل گروههایی از مناطق کردوفان جنوبی و نیل آبی است که به یک جنگ داخلی بزرگتر در سودان گره خورده اند. با تقسیم بخش غیرعربی این کشور در سال 2011 ، استانها تحت حاکمیت سودان باقی ماندند و سودان جنوبی را تشکیل دادند.

گفتگوهای صلح با سقوط عمر البشیر ، رهبر دیرپای دیرباز سودان ، که در آوریل سال گذشته پس از دو دهه ماندن در قدرت برکنار شد ، امکان پذیر شد. دولت انتقالی مذاکرات با شورشیان را از اولویت های اصلی خود قرار داد.

تلاش های قبلی برای خاتمه درگیری سودان بود ، با یک توافقنامه صلح در سال 2006 در نیجریه و دیگری در قطر در سال 2010 ، که هر دو بعداً فروپاشید.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *