توکیو وضعیت اضطراری را نسبت به افزایش مورد ویروس کرونا اعلام کرد اما نوید بازی های المپیک “ایمن و مطمئن” را می دهد – اخبار جهانی RT

نخست وزیر ژاپن هنگام قرار دادن کلانشهر توکیو در وضعیت اضطراری به دلیل احیای مجدد موارد Covid-19 ، حتی وقتی پایتخت ژاپن برای میزبانی المپیک در این تابستان آماده می شود ، به “احساس قوی بحران” اشاره کرد.

نخست وزیر یوشیهیده سوگا متعهد شده است که در یک ماه وضعیت ویروس کرونا را بهبود بخشد ، و اقدامات محکم تری را برای مبارزه با افزایش عفونت ها مجاز دانست. این اعلامیه چند روز پس از توصیه هیأت مدیره ویروس کرونا در نخست وزیری مبنی بر اعلام وضعیت اضطراری انجام شد و فرمانداران استان های تحت تأثیر از دولت مرکزی خواستند که به دلیل اوج گرفتن موارد ویروس کرونا در کلان شهر توکیو ، اقدام کند.
همچنین در rt.com
“New Normal” تیره و تار: شرکت ژاپنی از سیستم جدید شناسایی چهره رونمایی می کند که می تواند افراد را از طریق ماسک شناسایی کندوضعیت اضطراری از روز جمعه اجرا می شود و تا 7 فوریه ادامه دارد و ساکنان آن را به ماندن در خانه ملزم می کند. رستوران ها و بارها ساعت 8 شب بسته می شوند ، فروشگاه های بزرگ ، سالن های ورزشی و امکانات تفریحی ساعات کمتری کار می کنند.

کارمندان برای کار در خانه تشویق می شوند تا تعداد افراد در دفتر را 70 درصد کاهش دهند.

این دومین اعلام وضعیت اضطراری از ماه آوریل است و با آرامش بیشتر ، مدارس و بسیاری از مشاغل به طور موقت تعطیل شدند و رویدادها در بهار در سراسر کشور لغو شدند.

کسانی که نتوانند عمل کنند ، مجازات یا جریمه نقدی نخواهند داشت ، زیرا قانون ژاپن قفل شدیدی را که با مجازات اجرا می شود ، مجاز نمی داند. دولت پشتیبانی مالی از کافه ها و رستوران هایی را که با شرایط بسته شدن در ساعت 8 شب همکاری می کنند افزایش می دهد و “نام و شرم“آنها که نمی کنند.

اخبار مرتبط  مرگ و میر کروناویروس در فرانسه از 10،000 تجاوز کرد - RT World News

علی رغم بحران بهداشت ، نخست وزیر در اوایل ماه جاری متعهد شد که توکیو این المپیک را تابستان برگزار کند ، وعده داد که “آماده سازی ثابت“بازی ها را”امن و امان
همچنین در rt.com
واکسیناسیون ورزشکاران: مقامات المپیک از کشورها می خواهند که ورزشکاران را برای واکسن های COVID اولویت بندی کنند تا بازی های توکیو ادامه یابدژاپن و کمیته بین المللی المپیک در مارس سال گذشته تصمیم گرفتند بازی ها را در میان بیماری همه گیر ویروس کرونا به تعویق بیندازند.

مرگ و میر ناشی از Covid-19 در ژاپن در کمتر از دو ماه دو برابر شده و اکنون به بیش از 3،700 نفر رسیده است که تعداد کل عفونت ها بیش از 252،000 نفر است. فرماندار توکیو ماه گذشته گفت فشار بر سیستم پزشکی شهر از بیماری همه گیر Covid-19 “شدید

در اواخر ماه دسامبر ، ژاپن تایید کرد که ویروس کرونا ویروس کرونا که از انگلیس منشا می گیرد ، در این کشور در حال گردش است و محدودیت های سفر را تشدید کرده است.

گفته می شود دولت ژاپن انتظار دارد واکسیناسیون گسترده علیه ویروس کرونا را در ماه مارس آغاز کند. تولید کننده واکسن مستقر در ایالات متحده Pfizer در ماه دسامبر درخواست واکسن خود را در ژاپن تأیید کرد ، این کشور 120 میلیون دوز واکسن Pfizer-BioNTech را سفارش داد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *