توییتر برای الگوریتم عکس برداری “نژاد پرستانه” عذرخواهی می کند زیرا Team Woke یک ضربه محکم دیگر را به دست آورد – RT World News

یک مهندس ارشد توییتر پس از یک موضوع ویروسی ، الگوریتم عکس برداری پلت فرم را متهم به ترجیح چهره سفید به سیاه و سفید کرده است ، در آخرین نمونه “بیدار شده” که خود را می خورد ، ابراز انقباض کرد.

جنگ صلیبی رسانه های اجتماعی پس از آن آغاز شد که یک کاربر توییتر مشاهده کرد که سایت هنگام برداشتن تصویری از پرتره های رئیس جمهور سابق و رهبر اکثریت سنا ، میچ مک کانل ، چهره باراک اوباما را به طور مرتب کنار می گذارد.

در چندین “آزمایش” ، روابط سیاستمداران تغییر کرده و پرتره های بیشتری از اوباما به تصویر اضافه شد ، و هر مورد منجر به کنده شدن چهره رئیس جمهور سابق هنگام ارسال به توییتر شد. با توجه به کمبودهای اینترنتی آگاهانه از نظر اجتماعی ، این فقط یک معنی می تواند داشته باشد: الگوریتم عکس برداری از توییتر یک نژادپرست بزرگ چاق است.

تحقیقات مبتنی بر نخ انفجاری 39،000 بازتوییت و بیش از 115،000 پسندیدن را به خود اختصاص داده است.

یک مفسر گفت که الگوریتم تشخیص چهره توییتر است “به طور سیستماتیک چهره سفید را” بیشتر “از یک چهره را نسبت به صورت سیاه می داند ،” و اگر می توان مشکل را کاهش داد “افرادی که برای اجرای این پروژه کار می کردند کمتر همگن بودند.”

به نظر می رسد یک آزمایش یکسان با استفاده از عکس های سهام یک مرد سیاه پوست و یک مرد سفید پوست ، نتایج “نژادپرستانه” مشابهی دارد. یکی پاسخ با ابراز تاسف از آن “مردم [would] بلکه سفیدپوست را ببینید “ و نمی توان توییتر را مقصر دانست. الگوریتم به سادگی بهینه سازی شده بود تا به تنظیمات نژادی ناخودآگاه کاربران توجه کند.

اخبار مرتبط  پلیس ویکتوریا می تواند افرادی را که "ممکن است" قفل شدن Covid را بر اساس لایحه پیشنهادی نقض کنند ، دستگیر کند - RT World News

مدیر ارشد طراحی توییتر ، دانتلی دیویس ، با این تفسیر مخالفت کرد ، با این وجود اصرار داشت که شرکت او واقعاً مقصر جعلی بودن حساسیت نژادی است.

“این 100٪ تقصیر ماست. هیچ کس نباید چیز دیگری بگوید. مرحله بعدی رفع آن است “ او نوشت.

توییتر تنها شرکتی نیست که متهم به نژادپرستی خودکار است ، حتی اگر غیر عمدی باشد. زوم ، برنامه محبوب ویدئو کنفرانس ، اخیراً به داشتن الگوریتمی حشره دار برای شناسایی چهره متهم شد که گاهی اوقات چهره های سیاه را در حین چت های ویدیویی پاک می کند.

طی چند ماه گذشته ، شرکتهای بی شماری حتی پس از ابراز همبستگی با Black Lives Matter و سایر جنبش های عدالت اجتماعی ، به ناسازگاری های نادرست سیاسی متهم شده اند. از قضا ، توییتر پشتیبان علنی این صلیبیون صالح است. مدیر عامل آن ، جک دورسی ، اخیراً یک اهدا کرده است “هیچ رشته ای متصل نیست” 10 میلیون دلار به مرکز تحقیقات ضد نژادپرستی ابرام کندی. کندی نویسنده ای پرفروش است که با گفتن نژادپرستان به سفیدپوستان مشهور شده است.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *