توییتر گوئیدو را در میان “رهبران جهان” قرار می دهد که محکومیت تصرف پایتخت را attempt تلاش خود برای حمله به پارلمان ونزوئلا را فراموش می کند – RT World News

در لیست بلندی از روسای جمهور و نخست وزیران جهان که بنا به دلایلی توسط توییتر حمله به معترضان طرفدار ترامپ به ساختمان کاپیتول ایالات متحده را محکوم کرده اند ، خوان گوئیدو ونزوئلا وجود دارد.

پیشنهاد گوئیدو برای ریاست جمهوری در ونزوئلا دو سال پیش با حمایت از دولت ترامپ آغاز شد. دلیل این امر این بود که وی به عنوان رئیس مجلس ملی ونزوئلا انتخاب شد و قرار بود پس از انتخاب مجدد “نامشروع” رئیس جمهور نیکولاس مادورو ، زمام امور را به دست گیرد. با این حال ، طی دو سال وی نتوانسته است قدرت را در کاراکاس به دست بگیرد ، بنابراین به نظر می رسد او را “رهبر جهانی” بخوانید.

اتحادیه اروپا این هفته به طور قابل توجهی از گوآیدو فاصله گرفت و او را فقط یکی از نمایندگان متشکل از اتحادیه اروپا خواند “شورای ملی در حال خروج در سال 2015 انتخاب شد” به جای سرپرستی رئیس جمهور گفته می شود که تیم انتقال بایدن از پاسخگویی به تماس های تلفنی وی امتناع ورزیده است.
همچنین در rt.com
اتحادیه اروپا از Guaido ونزوئلا پشت سر می گذارد ، و پیوستن به رئیس جمهور منتخب ایالات متحده برای پیشنهاد رهبر مخالفت انجام می شودگوایدو ممکن است بهترین فرد برای قضاوت در مورد خشونت سیاسی نباشد. او و طرفدارانش طی دو سال گذشته تعداد انگشت شماری کودتای ناموفق در ونزوئلا ترتیب داده اند. در یک لحظه ، او تلاش کرد تا با کمک چند ده سرباز یک پایگاه نظامی در کاراکاس را تصاحب کند. و حتی قبل از ورود به مرحله جهانی با پیشنهاد خود ، او نقش مهمی در اعتراضات خشونت آمیز ضد دولت ضد جناح راست داشت.

اخبار مرتبط  تماشا کنید تظاهرات پلیس شیلی و معترض اسپری فلفل با لباس پیکاچو هنگام تظاهرات در سانتیاگو - اخبار جهانی RT

وی همچنین با تهاجم به مجلس قانونگذاری بیگانه نیست. تقریباً دقیقاً یک سال پیش ، وی در روزی که نمایندگان مجلس لوئیز پارا ، سیاستمدار را به جای گوایدو به عنوان رئیس آن انتخاب کردند ، به طرز چشمگیری تلاش کرد از نرده اطراف پارلمان ونزوئلا عبور کند. منتقدان می گویند این صرفاً یک شیرین کاری روابط عمومی بود ، با توجه به اینکه فیلم هایی که اوایل روز ضبط شده بود نشان می داد که گوایدو آزادانه وارد ساختمان می شود.

بنابراین حضور گوایدو در لیست توییتر ممکن است ابروهایی را ایجاد کند. دوباره ، ممکن است تعریف Twitter از یک رهبر جهانی محدود به افرادی نباشد که یک ملت را رهبری می کنند. همان تلفیقی از پست ها را شامل می شود یکی توسط گرت ویلدرز ، تاجر و سیاستمدار جنجالی هلندی که حزب راست گرای مخالف برای آزادی را رهبری می کند.

حریف صوتی “اسلامی سازی اروپا” ممکن است توسط برخی از منتقدان وی به عنوان فاشیست شناخته شود ، اما او بخشی ثابت از سیاست هلند است. حزب وی در هر دو مجلس پارلمان هلند کرسی دارد و نماینده ای در پارلمان اروپا دارد. این مسأله باعث می شود که نظر او نسبت به گوایدو موجه باشد.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *