تیخانوفسایا ، رهبر مخالف ، می گوید كه بلاروس را به توافق خود رها كرد – RT World News

سوتلانا تیخانوفسایا می گوید این تصمیم خود او برای ترك بلاروس به لیتوانی بود و این ادعای مقامات بلاروس مبنی بر عزیمت وی ​​به طور داوطلبانه را از طرف مقامات بلاروس اعلام كرد.

در یک پیام ویدیویی ، وی گفت که تصمیم این تصمیم بوده است “خیلی سخت” برای او ، اما او تحت فشار قرار نگرفت تا انتخاب را انجام دهد.

وی گفت: “من این تصمیم را کاملاً به تنهایی گرفتم. هیچ کس – نه دوستان ، نه خانواده ، نه دفتر مرکزی کمپین [influenced me]، “ وی گفت ، وی افزود که احتمالاً با ترک انتقاد و نفرت از ترک بلاروس به لیتوانی روبرو خواهد شد. او گفت که فکر می کند انتخابات او را قوی تر کرده است ، اما هنوز هم مانند یک انتخابات احساس می شود “زن ضعیف”

باشد که خداوند شما را از این که همیشه با تصمیمی که با آن روبرو بوده روبرو باشم. بنابراین ، مردم ، لطفا مراقب خود باشید. حتی یک زندگی واحد هم به ارزش آنچه اکنون اتفاق می افتد نیست … کودکان مهمترین چیزی هستند که ما در زندگی خود داریم.

در ویدئویی دیگر ، رهبر مخالفان از هواداران خود خواست كه “منطقی باشید و قانون را رعایت کنید ،” برای جلوگیری از “خون و خشونت”

من از شما می خواهم که با پلیس مخالفت نکنید ، به میدان نروید تا به جان شما نرسد. از خود و اطرافیان خود مراقبت کنید.

کارکنان مبارزات انتخاباتی وی در ابتدا ادعا کردند که وی توسط مقامات بلاروس مجبور به ترک شده است. وی گفت: “وی توسط مقامات از کشور خارج شده اند. سوتلانا چاره ای نداشت. پنج دقیقه قبل از این دیدار ، ما در مورد برنامه های آینده خود بحث کردیم و وی قطعاً قصد عزیمت کشور را نداشت. “ یک عضو کمپین گفت. بلاروس این توكانوفسكا را وادار كرد كه وی را وادار كرده است.

اخبار مرتبط  Orban با انتقاد از منتقدین وقتی قصد دارد قدرتهای اضطراری کووید 19 را که باعث اتحادیه اروپا شد ، پس بگیرد.

وزیر امور خارجه لیتوانی صبح سه شنبه اعلام کرد که تیخانوفسایا وارد کشور بالتیک شده است و بود “بی خطر،” مقامات مرزی بلاروس تأیید کردند که وی از کشور خود خارج شده است.
همچنین در rt.com
به گفته وزیر امور خارجه کشور بالتیک ، تیکانوفسایا ، رهبر مخالف بلاروس در لیتوانی “امن” استنامزد اپوزیسیون پس از مخالفت با نتایج ، که الكساندر لوكاشنكو را به عنوان پیروز اعلام كرده بود ، با نزدیک به 80 درصد آرا خواستار شد كه انتخابات این كشور به پایان برسد. اعتراضاتی که پس از انتخابات فوران کرد ، منجر به یک مرگ تایید شده و همچنین 3000 بازداشت تاکنون شد.

نگرانی در مورد ایمنی تیخانوفسایا پس از آن آغاز شد که سرویس های امنیتی بلاروس ادعا کردند که آنها تهدیدی علیه زندگی وی را رهگیری کرده اند. با این حال ، نمایندگان مبارزات انتخاباتی وی انکار کردند که از پلیس حمایت کرده اند.

لوكاشنكو جمهوری چک ، انگلیس بزرگ و لهستان را به خاطر افزایش ناآرامی در مینسك و سایر شهرها مقصر دانست. پراگ و ورشو این اتهام را رد کرده اند.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *