تیخانوفسایا ، رهبر مخالف بلاروس برای دیدار با یک مقام ارشد وزارت امور خارجه ایالات متحده است او می گوید لوكاشنكو “مجبور به ترك” خواهد شد – RT World News

رهبر مخالف بلاروس ، سوتلانا تیخانوفسایا فاش کرد که وی با دیپلمات آمریکایی استفان بیگون برای گفتگو درباره انتخابات مورد مناقشه علیه رئیس جمهور الكساندر لوكاشنكو ملاقات كرده است. او همچنین گفته است كه لوكاشنكو “مجبور به ترك” خواهد شد.

تیم وی روز شنبه در گفتگو با رویترز ، وزیر امور خارجه آمریكا با استفان بیگون ، معاون وزیر امور خارجه آمریكا روز دوشنبه در لیتوانی برگزار می شود و تمرکز بر بحران فعلی در بلاروس ناشی از انتخابات جنجالی ریاست جمهوری خواهد بود. آژانس خبری.

“در طول مبارزات انتخاباتی ، من خودم را به عنوان یک سیاستمدار نمی دیدم ، اما خودم را به جلو سوق دادم ،” او به رویترز از لیتوانی گفت ، جایی که او و خانواده اش پس از تلاش ادعا شده برای زندگی خود که توسط مقامات بلاروس کشف شد ، گریختند. “من خودم را در سیاست نمی بینم. من یک سیاستمدار نیستم. “
همچنین در rt.com
“ما می خواهیم پلی بین شرق و غرب باشیم”: مخالفت بلاروس برنامه ای برای پایان دادن به روابط عمیق این کشور با روسیه نداردتیخانوفسایا ، که مقامات انتخاباتی مینسک می گویند در نظرسنجی در 9 اوت ، بیش از 10 درصد امتیاز کسب کرده است ، می گوید که او شاهد تغییر در بلاروس است و این باعث می شود که رئیس جمهور لوکاشنکو را مجبور به ترک سمت خود کند. مخالفان می گویند که این رای گیری تقلب شده است و اعتراضات گسترده علیه لوکاشنکو در بلاروس ادامه دارد ، در حالی که تظاهرکنندگان خواستار جدید شدند “آزاد و منصفانه” انتخابات “من مطمئن هستم که دیر یا زود او مجبور به ترک خواهد شد ،” تیخانوفسایا گفت.

تیخانوفسایا در حمایت از اعتراضات مداوم ، فیلم هایی را در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته است و می گوید که وی با مقامات کشورهایی از جمله ایالات متحده ، کانادا ، آلمان ، انگلیس ، لهستان و موارد دیگر در تماس بوده است. “من از همه خواسته ام تا استقلال کشور ما ، حاکمیت کشور ما را رعایت کنند.” او گفت.

ملل غربی ، از جمله ایالات متحده و کشورهای عضو اتحادیه اروپا ، علناً از به رسمیت شناختن نتایج انتخابات بلاروس به عنوان قانونی امتناع ورزیده اند ، اما از اعلام برنده Tikhanovskaya متوقف شدند. در عوض ، آنها می خواهند یک انتخابات جدید – خواسته ای که لوکاشنکو رد کرده است ، بگوید که او بازپرس بازپرداخت را به مخالفان ارائه می دهد ، اما فشارهای بیرونی را تسلیم نمی کند.

اخبار مرتبط  توییتر تأیید کرد که هکرها پیام های خصوصی 36 کاربر VIP را با نقض گسترده می خوانند و امیدوار است که فقط یک "مقام منتخب" در بین آنها - RT World News
همچنین در rt.com
“ما بودجه نخواهیم کرد”: بلاروس MISSILES و DRONES را به مرزهای غربی ارسال می کند – می گوید که به “فعالیت ناتو” پاسخ می دهدرئیس جمهور درگیر گفت که اعتراضات ضد دولتی از خارج از کشور ، به ویژه از لیتوانی و لهستان انجام می شود ، و ادعا کرده است که وجود ناتو همراه با “تغییر رژیم” طرح. روز شنبه ، او این سخنان را افزایش داد و گفت نیروهای بلاروس خواهند شد “بدون هشدار واکنش نشان دهید” به هرگونه تلاش برای نفوذ در مرز.

به دنبال پاسخ شدید پلیس به اعتراضات پس از انتخابات در سراسر بلاروس ، نشان از حمایت عمومی از لوكاشنكو حتی از نزدیكترین متحد این كشور یعنی روسیه ، قطع شده است ، گرچه رئیس جمهور ولادیمیر پوتین رسماً وی را برای دوره دیگر ریاست جمهوری تبریک گفت. لوکاشنکو روز شنبه به RT گفت که پوتین “موافق” با او گفت که ناآرامی های جاری در بلاروس است “ترامپولین” به یک نقشه تحت حمایت خارجی که روسیه را هدف قرار داده است.

رهبر بلاروس به طور علنی اعلام کرده است که حمایت کامل روسیه را دارد – این دو کشور هر دو عضو دولت اتحادیه و سازمان پیمان امنیت جمعی هستند – اما کرملین تصریح کرده است که هرگونه کمک نظامی محدود به موارد حمله خارجی است و هیچ نظامی وجود ندارد. با پشتیبانی به بلاروس ارسال شد. مسکو افزود که هرگونه دخالت خارج از کشور در این کشور انجام خواهد شد “غیرقابل قبول” ، ضمن اینکه بلاروس به تنهایی با شرایط خوب کنار آمده است.
همچنین در rt.com
لوكاشنكو به RT گفت: در بحران پس از انتخابات ، بلاروس از “ترامپولین” برای حمله به روسیه استفاده می شوداگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *