تیخانوفسایا ، رهبر مخالف بلاروس می گوید ، اگر انتخابات جدید برگزار شود ، آماده است “به عنوان رهبر ملی” عمل کند – RT World News

رهبر مخالف ، سوتلانا تیخانوفسایا گفته است که اگر این کشور انتخابات جدیدی را برگزار کند ، با وجود آشفتگی سیاسی در این کشور ، رهبر موقت بلاروس است.

تیخانوفسایا ، که هفته گذشته به لیتوانی گریخت ، در پیام ویدئویی گفت که اگر ملت برای پیروزی در انتخابات رئیس جمهور الكساندر لوكاشنكو رأی دهد و به غرفه رأی دهی بازگردد ، آماده است تا در مینسك دست به دست بیاورد.

“من آماده هستم که مسئولیت این مسئولیت را بر عهده بگیرم و به عنوان یک رهبر ملی در این دوره عمل کنم.” تیخانوفسایا گفت ، افزود که فعالان مخالف ، که یک هفته معترض هستند ، باید به فشار برای تغییر ادامه دهند.

مخالفان ادعا می كنند كه انتخابات ریاست جمهوری در 9 اوت كه حدود 80 درصد آرا به لوكاشنكو داده بود ، تقلب آمیز بود. در مینسكس و چند شهر دیگر تظاهرات بر علیه نتایج جنجال برانگیز رخ داده است كه درگیری بین معترضین و پلیس منجر به حداقل یك كشته شد.

اخبار مرتبط  اگر سیاست های دفاعی را تقویت کند ، ژاپن به "دشمن انسان" تبدیل می شود - RT World News
همچنین در rt.com
لوكاشنكو بلاروس برای جابجایی تیپ حمله هوایی به مرزهای غربی این کشور در میان اعتراضات و فعالیت ناتو در لهستان ، لیتوانیاتحادیه اروپا و ایالات متحده از پذیرش پیروزی لوكاشنكو امتناع ورزند ، زیرا بروكسل و واشنگتن تحریم ها را تهدید می كنند.

لوکاشنکو ناآرامی های کشورش را به مداخلات خارجی مقصر دانسته و تمرینات نظامی را برای مقابله با تمرینات ناتو در لهستان و لیتوانی همسایه برگزار کرده است.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *