تیراندازی مرگبار مرد سیاه چاقو دست توسط پلیس باعث اعتراضات گسترده ای در ایرلند شد (VIDEOS) – اخبار جهانی RT

ایرلند پس از اینکه یک مرد سیاه چاقو دست توسط پلیس این کشور (گاردای) به ضرب گلوله کشته شد ، پس از آنکه تلاشهای کشنده تر برای تسلیم وی به نتیجه نرسید ، با موجی از اعتراضات مردمی روبرو شد.

ده ها نفر از معترضین روز پنجشنبه در محله Blanchardstown در شمال غربی دوبلین در خارج از ایستگاه Garda تجمع کردند و قتل را محکوم کردند. متوفی ، یک جوان 27 ساله سیاه پوست با نام جورج نکنچو ، روز چهارشنبه در روستای مجاور کلونی توسط پلیس تیراندازی شد و کشته شد.

معترضین بنرهایی با عنوان “عدالت برای جورج نکنچو” و “جورج یک اراذل و اوباش نبود” را در دست داشتند ، در حالی که شعارهایی مانند “چند نفر باید Garda را بکشد؟”

در حالی که برگزارکنندگان این تجمع صلح آمیز و منظم این اجتماع را حفظ کردند ، برخی از معترضین تلاش کردند جاده های منطقه را مسدود کنند و ترافیک را مختل کنند. برخی از معترضین صریحاً گردایی را متهم کردند که نکنچو را صرفاً به دلیل سیاه پوستی هدف قرار داده است.

“او اراذل و اوباش نبود. اراذل و اوباش به صورت گروهی کار می کنند. او تنها بود ، “ یکی از معترضین به ایندیپندنت گفت ، ادعا می کند که متوفی بوده است “بیمار روانی”

اعتراضات پراکنده نیز یک شبه مشاهده شد و دهها نفر از سیاه پوستان عصبانی به محل حادثه تیراندازی رسیدند. برخی از آنها مشغول تیراندازی به آتش بازی در اطراف محله بودند ، تصاویری که از نمایش های آنلاین پخش می شود.

ناآرامی های جاری با تیراندازی پلیس که بعد از ظهر چهارشنبه روی داد ، ایجاد شد. به گفته gardai ، گزارش هایی در مورد حمله یک مرد چاقو دست تهاجمی به افراد در مرکز خرید هارتستاون دریافت شده است. نکنچو تحمیل کرد “آسیب های صورت” به یک کارمند مغازه – که در بیمارستان بستری شده است – و ابتدا با یک افسر پلیس غیر مسلح روبرو شد.

اخبار مرتبط  دست کم دو کشته در هنگام حمله به رئیس پلیس مکزیکوسیتی ، یک مقام رسمی زخمی اما "خطرناک نیست" - RT World News

با این حال مظنون حاضر به رعایت این قانون نشد و قبل از اینکه از گوشه خارج شود با پای پیاده فرار کرد. اما نکنچو با چاقو خود پلیس را تهدید کرد و به پشتیبانی مسلحانه فراخوانده شد.

“واحد پشتیبانی مسلح همچنین با تهدید چاقو تهدید شد و یک پاسخ فارغ التحصیل را اجرا کرد که در ابتدا استفاده از گزینه های نیروی کمتر کشنده (taser و OC spray) در تلاش برای حل این حادثه بود. استفاده کمتر کشنده از گزینه های نیرو ناموفق بود ، “ gardai در بیانیه ای گفت.

ویدئوی کوتاهی که بصورت آنلاین در گردش است نشان می دهد لحظه شلیک مظنون به نظر می رسد این مرد در حال چرخاندن بازوی خود به سمت یک افسر پلیس است که موفق به طفره رفتن از حمله می شود. گزارش شده است که نکنچو دست کم سه زخمی بر اثر اصابت گلوله دریافت کرده و تلاش برای احیای او بی نتیجه بوده است.
همچنین در rt.com
“اکنون ارتباط با دیگران را از بین ببرید”: نخست وزیر ایرلند سخت ترین محدودیت های سطح 5 Covid را پس از افزایش عفونت تأیید کردخواهر آقای نکنچو ، گلوریا ، در بیانیه ای گفت که برادرش بود “از بیماری روحی جدی رنج می برد و کسانی که او را می شناختند از نوع فردی که می دانند ، او یک اراذل و اوباش و مجرم نبود.” وی افزود: “من و خواهران و برادرانم بیشترین سانحه را در زندگی خود شاهد بوده ایم که برادرمان را جلوی ما شلیک کرده اند.”

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *