تیم جهانی WHO در مورد منشاء کروناویروس برای همکاری با دانشمندان چینی در ووهان – RT World News

رئیس اضطراری آژانس گفت: یک تیم پیشرفته دو عضوی از سازمان بهداشت جهانی (WHO) که برای تحقیق در مورد منشا شیوع کووید 19 به ووهان اعزام شده اند ، کار اولیه را با دانشمندان محلی انجام خواهند داد.

مایک رایان سازمان بهداشت جهانی روز دوشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: این تیم در حال حاضر تحت قرنطینه اجباری است. پس از پایان دوره انزوا ، محققان کار خود را در کنار همکاران چینی خود آغاز می کنند. سازمان بهداشت جهانی پیش از این گفته بود كه تیم خود فقط بر كشف این موضوع تمرکز خواهد كرد “منبع جانورشناسی” بیماری

تصمیم برای اعزام تیم ویژه به ووهان ، که گمان می رود بیش از نیم سال منشأ این بیماری همه گیر جهانی باشد ، در اوایل این ماه توسط سازمان بهداشت و درمان گرفته شد. این بیماری تاکنون جان بیش از 560،000 نفر در سراسر جهان را گرفته است و بیش از 13 میلیون نفر نیز به این مبتلا شده اند.
همچنین در rt.com
دیرتر از هرگز بهتر است: WHO تیمی را برای تحقیق در مورد منشاء كروناویروس به چین می فرستدعلاوه بر تأثیر جدی مراقبت های بهداشتی جهانی و اقتصادهای ملی ، شیوع مداوم آن به شدت بر خود سازمان جهانی بهداشت تأثیر گذاشته است ، در حالی که این سازمان مورد انتقاد قرار گرفته است که زودتر از آن به دلیل برچسب زدن آن از ویروس کروناویروس رمان استفاده نکرده است. هم مقامات بهداشتی و هم مقامات چین این اتهامات مبنی بر دست داشتن در هرگونه پوشش Covid-19 را تکذیب کرده اند و اصرار دارند که تا حد ممکن شفاف بوده اند. واشنگتن به ویژه در مورد اتهامات خود صداوسیما بوده و حتی در اواخر ماه مه نیز تمام روابط با این سازمان را قطع کرده است.

اخبار مرتبط  کره شمالی موشک های کروز مشکوک با برد کوتاه را به سمت دریای شرقی شلیک کرد

این بیماری همه گیر همچنین شایعاتی را مبنی بر ایجاد ویروس توسط انسان ایجاد کرده است که برخی از آنها – از جمله رئیس جمهور ایالات متحده ، دونالد ترامپ – ادعا می کنند که ممکن است توسط یک آزمایشگاه در ووهان آزاد شده باشد. آخرین دسته از این ادعاها مربوط به مشاور سابق ترامپ استیو بانون است که ادعا چندین چینی را داشته است “متخصصان ویروس” به غرب نافرجام بوده اند و قرار است علنی شوند.

هیچ مدرک واقعی برای اثبات ادعای این ویروس به عنوان یک بیماری زا توسط انسان ساخته نشده است. در مقابل ، چندین مطالعه علمی سؤالاتی درباره فرض Covid-19 که در اواخر سال 2019 در چین سرچشمه گرفته است ، ایجاد کرده است. دانشمندان ایتالیا و اسپانیا اثری از تاج ویروس را در نمونه های فاضلاب کشف کرده اند که قبل از وقوع شیوع وهان اصلی (اصلی) گرفته شده است.
همچنین در rt.com
Covid-19 منبع: بانون ، مشاور سابق ترامپ ادعا می کند که وست “محافظ” از ووهان دارد و مردم از افشاگری هایشان “شوکه می شوند”فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *