تیم WHO مأمور تحقیق در مورد منشا Covid-19 است که قرار است وارد چین شود زیرا این کشور بیشترین افزایش روزانه موارد را در 5 ماه گذشته – RT World News

انتظار می رود یک تیم بین المللی از متخصصان سازمان بهداشت جهانی برای بررسی ریشه های بیماری همه گیر ویروس کرونا در این هفته وارد چین شود ، زیرا این کشور در موارد جدید رشد چشمگیری دارد.

کمیسیون ملی بهداشت چین روز دوشنبه اعلام کرد که تیم WHO کار خود را در این کشور از 14 ژانویه آغاز می کند. مقام بهداشت توضیحاتی در مورد مکان هایی که ممکن است کارشناسان از آنها بازدید کنند یا فعالیت هایی که ممکن است در طول اقامت خود در چین انجام دهند ارائه نکرد. این تیم در ابتدا امیدوار بود که در اوایل ژانویه به چین بیاید اما با انتظار برای دریافت مجوز رسمی از پکن ، برنامه های آنها به تعویق افتاد.

ادامه مطلب

ورود پیش بینی شده آنها همزمان با افزایش موارد جدید Covid-19 در چین بوده است. سرزمین اصلی چین روزانه 103 مورد جدید را روز یکشنبه افزایش داده است که بالاترین رقم از زمان ثبت 127 مورد آلودگی در 30 ژوئیه است. چین موارد بدون علامت را در تعداد کل عفونت های خود محاسبه نمی کند.

موارد جدید عمدتاً مربوط به استان هبی بود که پکن را احاطه کرده است. کل روزانه نیز شامل 18 بود “وارداتی” موارد مربوط به افرادی که وارد چین می شوند.

اخبار مرتبط  ولسوالی کاتالونیا با 200،000 سکنه اولین بار در اسپانیا شد که پس از سنبله Covid-19 تحت فشار محلی قرار می گیرد - RT World News

شیجیازژوانگ ، مرکز استان هبی و محل سکونت 11 میلیون نفر ، هفته گذشته یک آزمایش آزمایشی گسترده را آغاز کرد و با افزایش ثبت موارد جدید در شهر ، محدودیت هایی را برای تجمع و جابجایی اعمال کرد.

اکنون سایر مناطق چین نیز اقدامات مشابهی را انجام می دهند. رسانه های دولتی گزارش دادند ، یک شهرستان در شمال شرقی استان هیلونگ جیانگ روز دوشنبه پس از کشف عفونت های جدید Covid-19 در محاصره قفل قرار گرفت.

اولین گزارش ها از ویروس کرونا در ووهان ، چین در دسامبر سال 2019 منتشر شد. مقامات بهداشتی نظریه پردازی کردند که این ویروس ممکن است توسط خفاش ها به انسان منتقل شده باشد و برای اولین بار در بازار مرطوب در شهر چین گسترش می یابد. با این حال ، تحقیقات بیشتر نشان داد که ویروس ممکن است قبلاً در کشورهایی مانند فرانسه و ایتالیا وجود داشته باشد.

وزیر امور خارجه چین وانگ یی در اوایل ماه جاری ادعا کرد که همه گیری ویروس کرونا احتمالاً نتیجه شیوع در بسیاری از نقاط جهان است و گفت که مقصر دانستن پکن در بحران بهداشتی اشتباه است.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *