“جاسوس مصری” که 20 سال در دفتر مطبوعاتی آنگلا مرکل کار کرد در آلمان متهم شد – RT World News

دادستان های آلمان یک جاسوس ادعایی مصری را که 20 سال در دفتر مطبوعاتی نخست وزیر آنگلا مرکل در برلین کار می کرد ، متهم کرد و ادعا کرد که اقدامات جاسوسی وی حداقل به ژوئیه 2010 برمی گردد.

متهم که در بیانیه دادستانی فدرال آلمان روز دوشنبه به عنوان امین ک شناسایی شد ، اولین بار در سال 1999 در منطقه خدمات بازدید کننده به دفتر مطبوعاتی دولت آلمان پیوست و تا سال 2019 در آنجا کار کرد ، زمانی که تحت تحقیق قرار گرفت.

خبرگزاری های آلمان گزارش دادند که وی به عنوان یک کارمند سطح متوسط ​​کار می کرده است ، به این معنی که برای بدست آوردن شغل باید در یک آزمون ویژه شرکت می کرد و حداقل دو سال آموزش حرفه ای می دید.

گفته می شود مظنون ، یک شهروند آلمان ، توسط اطلاعات مصر کمک کرده است “مشاهده و ارزیابی رسانه ها با توجه به سیاست داخلی و خارجی آلمان” دادستان گفت. اتهامات همچنین ادعا می کند که امین ک در یک پیشنهاد ناموفق شرکت کرده است “استخدام منبعی برای سرویس مخفی مصر” با تهیه آنها “تماس لازم”.
همچنین در rt.com
وزیران می گویند ، اتحادیه اروپا پس از حملات گسترده به مرزهای سختگیرانه تر و اقدامات سریعتر در مورد محتوای تروریستی به صورت آنلاین نیاز داردهمچنین از مظنون بعضاً به پذیرایی های رسمی در آلمان دعوت می شد ، از جمله مراسم خداحافظی سفیر قبلی مصر در آلمان در سال 2019.

اخبار مرتبط  طبق گفته ها دو هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی COLLIDE و در حال سقوط از بالای ادلب سوریه (عکس ، فیلم های ویدئویی) - RT World News

در مقابل تهیه اطلاعات قاهره ، امین ک “درمان ترجیحی” برای خود و خانواده اش ، کیفرخواست آلمان گفت ، از جمله حمایت از مادرش در “ادعای بازنشستگی مصر خود”.

دولت آلمان پیش از این تأکید کرده بود که کارمند سابق دفتر مطبوعات به اطلاعات حساس دسترسی ندارد. “دسترسی مستقیم به داده های برنامه بازدید پارلمانی یا سایر پایگاه های دفتر مطبوعاتی دولت ، به ویژه اعتبارسنجی رسانه و سرویس رسانه ، امکان پذیر نبود ،” سخنگوی ماه اوت گفت.
همچنین در rt.com
وزیر اقتصاد گفت: “بدون خاموش شدن یو یو”: آلمان باید آماده باشد برای 4-5 ماه اقدامات دقیق ضد ویروس کرونا.طبق گزارش سالانه هورست سیهوفر وزیر امور داخله آلمان در ماه ژوئیه ، قاهره سعی داشت مصریان را در خارج از کشور کنترل کند ، به طور بالقوه در تلاش برای جلوگیری از مخالفت با رئیس جمهور عبدالفتاح السیسی.

“نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد سرویس های مصر از طریق بازدید از نمایندگی های دیپلماتیک مصر در آلمان و سفرهای خود به مصر در تلاشند مصری های مقیم آلمان را برای اهداف اطلاعاتی به خدمت بگیرند.” گزارش خوانده شده

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *