جان ترنر ، نخست وزیر کانادا که جانشین ترودو پدر شد قبل از اینکه کمی شکست بخورد ، در 91 سالگی درگذشت – RT World News

نخست وزیر پیشین کانادا جان ترنر ، که ریاست یکی از شکست ناپذیرترین شکستهای تاریخ حزب لیبرال این کشور را بر عهده داشت ، روز شنبه در سن 91 سالگی در خانه خود در تورنتو درگذشت.

عبور ترنر در بیانیه ای توسط اداره میراث کانادا کانادا تأیید شد. علت مرگ مشخص نشده است. در طول سه دهه به عنوان وزیر کابینه ، رهبر مخالف و نخست وزیر در سال 1984 ، ترنر “به طور خستگی ناپذیری به حفظ ارزشها و اصول کانادایی اختصاص داده شد ،” بخش گفت.

حزب لیبرال کانادا نیز نسبت به درگذشت رهبر پیشین خود واکنش نشان داده و گفته است “زندگی خود را وقف ساخت کانادای بهتر کرد”.

نخست وزیری ترنر به عنوان نخست وزیر فقط 79 روز به طول انجامید ، دومین کوتاه ترین در تاریخ کانادا. اما ترنر در مبارزات انتخاباتی با گاف ها دست و پنجه نرم می کرد و حزب او رای دهندگان را با یک سری رسوائی ها بیگانه کرده بود. لیبرال ها 95 کرسی از 135 کرسی خود را در مجلس عوام کانادا با 282 عضو از دست دادند.

اخبار مرتبط  پرستاری که 3 نوزاد را در عکس ویروسی بیروت نجات داد به بیمارستان انفجار (WATCH) بازگشت - RT World News

ترنر مجدداً در رقابت برای نخست وزیری به برایان مولرونی رهبر حزب محافظه کار باخت و در سال 1990 از سمت رهبر لیبرال استعفا داد.

ترنر از نظر تجارت وكیل بود ، در ساری انگلیس متولد شد. وی در زمان نخست وزیری پی یر ترودو وزیر دادگستری بود كه كانادا همجنس بازی را در سال 1969 جرم زدایی كرد. وی سپس به عنوان وزیر دارایی تحت ترودو خدمت كرد و بعداً جانشین وی شد. وی به عنوان رهبر حزب مخالف با مولرنی بر سر تجارت آزاد با ایالات متحده جنگ کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *