جایزه نوبل شیمی برای دستیابی به موفقیت “قیچی ژنتیکی” CRISPR به 2 زن – RT World News

جایزه نوبل شیمی به دو زن به دلیل توسعه قیچی ژنتیکی CRISPR / Cas9 اعطا شده است که انقلابی در علوم مدرن ایجاد کرده است. آنها اکنون ششمین و هفتمین زن برنده نوبل شیمی هستند.

در پی اعلام جوایز نوبل پزشکی و فیزیک در اوایل این هفته ، جایزه 1.1 میلیون دلاری به جنیفر دودنا 56 ساله آمریکایی و امانوئل شارپنتیه 52 ساله از فرانسه اهدا شد.

“این فناوری تأثیرات انقلابی در علوم زیستی داشته است ، به درمانهای جدید سرطان کمک می کند و ممکن است رویای درمان بیماریهای ارثی را به واقعیت تبدیل کند” آکادمی علوم سلطنتی سوئد در بیانیه ای گفت.

این زوج به مفاخر علمی مانند ماری کوری برنده در 1911 و اخیراً فرانسیس آرنولد در سال 2018 پیوستند.

CRISPR اکنون مترادف ویرایش ژن در سراسر جهان است و منجر به پیشرفت های عمده ای در زمینه های مختلف ، از جمله تحقیقات سرطان شده است.

اخبار مرتبط  محققان ایران مقصر رادار سوء استفاده از رادار و عدم بهره برداری از محرکه هواپیمای مسافربری اوکراین را مقصر دانستند - RT World News
همچنین در rt.com
«ویرایش نخست»: دانشمندان از ابزاری جدید برای از بین بردن بیماری های ژنتیکی رونمایی کردنداز ابزار Crispr-Cas9 اغلب به عنوان قیچی ژنتیکی یاد می شود که به دانشمندان امکان می دهد کد را در DNA حیوانات ، میکروارگانیسم های گیاهان با دقت بی سابقه ای بازنویسی کنند.

“جایزه امسال مربوط به بازنویسی کد زندگی است” گوران هانسون ، دبیرکل آکادمی علوم سلطنتی سوئد ، هنگام اعلام اسامی برندگان گفت.

روز سه شنبه ، راجر پنروز ، راینهارد جنزل و آندره گز به دلیل تحقیقات پیشگامانه در مورد سیاه چاله های بزرگ ، به عنوان برندگان جایزه نوبل فیزیک معرفی شدند.
همچنین در rt.com
جایزه نوبل به سه نفر از دانشمندان BLACK HOLE اعطا شد که جرم عظیم را کشف کردند و انیشتین را ثابت کردنداین داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *