جسم عجیب “الکترون” کشف شده در اطراف سیاه چاله ها می تواند ماده تاریک و اسرار فضایی را روشن کند – RT World News

تیمی از ستاره شناسان جسمی عجیب کشف کرده اند که می تواند در اطراف یک جفت سیاهچاله وجود داشته باشد. این کشف می تواند به کشف هویت ماده تاریک و آشکار شدن ماهیت فضا-زمان کمک کند.

تحقیقات جدید نشان داد که ذره خاص می تواند در اطراف یک جفت سیاهچاله به روشی مشابه وجود الکترون در اطراف یک جفت اتم هیدروژن وجود داشته باشد. این اولین بار وجود اصطلاح است “مولکول گرانش” تا به حال توضیح داده شده است.

برای بسته بندی معنی همه اینها ، باید بخاطر داشت که در فیزیک مدرن الکترون به عنوان یک میدان نشان داده می شود – یک جسم ریاضی که برای هر نقطه در مکان و زمان مقدار دارد.

اتم در اصل یک هسته کوچک است که توسط میدان الکترون احاطه شده است. آن میدان الکترون به حضور هسته پاسخ می دهد ، و اجازه می دهد الکترون فقط در مناطق خاصی ظاهر شود.
همچنین در rt.com
ستاره شناسان معمای کهکشان “غیرممکن” ساخته شده از 99.99٪ ماده تاریک را حل می کننداخبار مرتبط  ماکرون کشته شدن معلم فرانسوی "سر بریده" را "حمله تروریستی اسلامگرا" خواند - RT World News

جالب اینجاست که می توان محیط سیاهچاله را به روشی مشابه توصیف کرد. مرکز یک سیاهچاله تا حدودی مانند هسته یک اتم است ، در حالی که محیط پیرامونی شبیه محیطی است که یک ذره زیر اتمی را توصیف می کند.

نویسندگان مطالعه جدید دریافتند که انواع خاصی از زمینه ها – به نام میدان های اسکالر – می توانند در اطراف سیاهچاله های باینری وجود داشته باشند. همچنین کشف شد که آنها می توانند خود را به صورت الگوهایی درآورند که شبیه نحوه قرارگیری میدانهای الکترون در مولکول ها است.

دستیابی به موفقیت به این معنی است که دانشمندان به زودی ممکن است ماده ی تاریک را با ردیاب های موج گرانشی موجود کشف کنند. این چشم انداز دلپذیر تاباندن نور به بخش تاریک کیهان را که درک خوبی ندارد ، افزایش می دهد.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *