جلسه پارلمان اتحادیه اروپا هرج و مرج می شود ، زیرا نماینده پارلمان اروپا به “اخبار جعلی” متهم شد که جرات کرده است از OPCW در مورد رسوائی افشاگر سوال کند (ویدئو) – RT World News

علیرغم فاش شدن افشاگرها ، باعث ایجاد تردید در یافته های OPCW می شود ، پارلمان اتحادیه اروپا مصمم است که خطوط ضد اسد این سازمان در مورد سوریه را اجرا کند. میک والاس ، نماینده پارلمان اروپا ، هنگام سخنرانی خود به انتشار “اخبار جعلی” متهم شد.

سازمان منع سلاح های شیمیایی علاقه شدیدی به جنگ داخلی سوریه نشان داده و بارها رئیس جمهور بشار اسد را به استقرار سلاح های شیمیایی علیه مردم خود متهم کرده است. نتیجه گیری آن دو بار برای توجیه اقدامات نظامی ایالات متحده علیه سوریه استفاده شده است و گزارش جدید OPCW در روز دوشنبه یافت “زمینه های معقول” شک کند که یک هلی کوپتر ارتش سوریه در سال 2018 سلاح های شیمیایی را بر روی شهر ساراقیب انداخته است.

گزارش های OPCW خبر خوبی برای مداخله گران غربی است ، اما این سازمان از منتقدان خود بی بهره نیست.
همچنین در rt.com
رئیس گروه OPCW باید “جرات پیدا کردن برای رسیدگی به اتهامات مربوط به پوشش” دوما را پیدا کند ، می گوید گروه شامل 5 مقام ارشد سابق ناظرمیک والاس ، نماینده پارلمان اروپا در ایرلند ، در میان آنهاست. هنگامی که مدیرکل OPCW فرناندو آریاس روز پنجشنبه در کمیته فرعی امنیت و دفاع پارلمان اروپا سخنرانی کرد ، والاس سازمان OPCW را متهم کرد که شواهدی را مبنی بر این که احتمالاً اسد در پشت یک حمله به ویژه فجیع سال 2018 در دوما ، نزدیک دمشق نبوده است ، متهم کرد.

“چرا شما از تماس های چهره های مشهور بین المللی … برای ملاقات با همه محققان توجه نمی کنید؟” والاس از آریاس پرسید. “این مشکل از بین نمی رود. آیا می خواهید همه جوانب را به صورت شفاف بررسی کنید؟ “

او از یک لنگ تنها فاصله دارد. شهادت افشاگران و اسناد داخلی حاکی از سرکوب OPCW است “اطلاعات کلیدی در مورد تجزیه و تحلیل شیمیایی ، مشاوره سم شناسی ، مطالعات بالستیک و شهادت شهادت” مربوط به حمله دوما ، به منظور “از یک نتیجه گیری از پیش تعیین شده طرفداری کنید” به قول یک هیئت مشکوک یک مقاله علمی به چالش کشیدن نتیجه OPCW به دنبال اعتراض بلینگ کات کنار گذاشته شد ، و یک مدیر در OPCW نگران بود که آیا حقیقت برای بیرون آمدن است ، این می تواند به روسیه ، متحد اسد کمک کند. بعلاوه ، در حالی که چندین افشاگر افشا کرده اند تا یافته های OPCW را مورد اختلاف قرار دهند ، موارد بیشتری در این زمینه ارائه شده است “ترسیده از سکوت ،” یکی ادعا کرد سال گذشته.

اخبار مرتبط  مدیر مرکز پناهندگان فرانسوی توسط پناهجو با ضربات چاقو کشته شد - پلیس - اخبار جهانی RT

والاس همچنین آریاس را به نادیده گرفتن a متهم کرد “نشت کاذب” ساخته شده به بی بی سی و بلینگکت وابسته به ناتو ، که او ادعا کرد برای بی اعتبار کردن مدیر کل سابق OPCW خوزه بوستانی استفاده شده است ، که با سرزنش آریاس به اسد در حمله دوما مخالف است.

هنوز قبل از پاسخ آریاس ، رئیس کمیته فرعی ناتالی لوئیزو وارد عمل شد تا کار خود را برای او انجام دهد. لوئیزو از آریاس به دلیل پرسش شدید والاس عذرخواهی کرد ، و نماینده پارلمان اروپا در ایرلند جنوبی را به دستفروشی متهم کرد “اخبار جعلی”

“من نمی توانم بپذیرم که شما می توانید کار یک سازمان بین المللی را زیر سوال ببرید ، و کلمه قربانیان را به روشی که قبلاً انجام داده اید زیر سوال ببرید.” او والاس را سرزنش كرد.

“آیا دیگر آزادی بیان در پارلمان اروپا مجاز نیست ،” والاس شلیک کرد ، “امروز شما نظر من را انکار می کنید!”

سپس میکروفن والاس قطع شد و آریاس اجازه صحبت کرد. با این حال ، رئیس OPCW مستقیماً به س questionsالات خود پاسخ نداد. درعوض وی از سایر نماینده های اروپا در مجلس بخاطر تشکر از آنها “کلمات پشتیبانی” و ادعاهایش را که دولت اسد مسئول آن است تکرار کرد “یک فاجعه انسانی با ابعاد گسترده”.
همچنین در rt.com
روسیه ممنوعیت “ننگین” تأسیس رئیس OPCW را که در شورای امنیت سازمان ملل متحد در سوریه صحبت می کند ، انتقاد می کند ، سخنرانی خود را به صورت یک جانبه منتشر می کندگرچه لوئیزو ظاهراً می خواست آریاس را در برابر س questionsالات ناراحت کننده والاس محافظت کند ، اما شک و تردید در OPCW تا اوج ادامه دارد. مدیرکل سابق بوستانی سازمان را متهم کرده است “رفتار بالقوه کلاهبرداری در روند تحقیق” موضعی که سال گذشته وی را از حضور در شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد این موضوع منع کرد.

رسوایی افشاگرها بیشتر توسط رسانه های جریان اصلی نادیده گرفته شده است و فقط تعداد معدودی از رسانه های جایگزین داستان را انتخاب می کنند.

اگرچه از موضع لوئیزو ، اختلاف نظر در داخل پارلمان پیش از “کنفرانس کشورهای طرف طرف” OPCW در لاهه در هفته آینده نامطلوب است. پیش از س Walال والاس ، لوئیزو به نمایندگان پارلمان اروپا یادآوری کرد که احتمالاً در این کنفرانس رأی گیری برای تعلیق حقوق رأی سوریه در این سازمان گرفته خواهد شد ، “اقدامات تنبیهی”

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *