جمهوری آذربایجان می گوید 2 سرباز این کشور در درگیری مرزی با سربازان ارمنی کشته شده اند و ترس از تشدید جدید را ایجاد می کنند – RT World News

باکو می گوید در درگیری مرزی بین ارمنستان و آذربایجان حداقل دو سرباز کشته شده اند. این آخرین شعار درگیری چندین دهه بین دو کشور است.

هر دو طرف تأیید كردند كه این درگیری در مرز ارمنستان و آذربایجان روز یکشنبه حدود ساعت نیمه شب به وقت محلی انجام گرفت.

جزئیات دقیق آنچه اتفاق افتاده است هنوز پدیدار نشده است. طرف آذری اظهار داشت: ارتش ارمنستان توافق آتش بس را شکست و مواضع خود را با توپخانه منفجر کرد و باعث قصاص شد. این گفت که هر دو طرف تلفاتی متحمل شده اند ، و افزود که دو سرباز آن کشته و پنج نفر دیگر زخمی شدند.

به گفته وزارت دفاع ارمنستان ، این آتش سوزی پس از آن آغاز شد كه سربازان طرف مقابل سعی كردند از مرز با یك وسیله نقلیه عبور كنند.
همچنین در rt.com
ارمنستان و آذربایجان قول می دهند که در قره باغ کوهستان به اسلحه متوسل نشوندارمنیان گفتند که این افراد متخلف مجبور شدند وسایل حمل و نقل خود را رها کنند و توسط ارتش ارمنستان فرار کنند ، اما به زودی پس از آن ، ارتش آذربایجان حمله مرزی انجام داد. در این بیانیه آمده است که هیچ سرباز ارمنی در این درگیری ها صدمه ندید.

اخبار مرتبط  نماینده هند از نشست سازمان همکاری شانگهای در اعتراض به نشان دادن "نقشه ساختگی" از منطقه به پاکستان خارج شد - RT World News

ارمنستان و جمهوری آذربایجان از زمان به دست آوردن استقلال در دهه 1990 ، دشمنان قسم خورده اند. کانون درگیری آنها قره باغ کوهستانی است ، منطقه ای که عمدتاً از ارمنستان در داخل خاک آذربایجان محاصره شده است ، که باکو آن را تحت حاکمیت خود می داند و ایروان با آن به عنوان یک کشور دوستانه مستقل رفتار می کند.

شبه نظامیان ارمنی در قره باغ با یک جنگ چریکی موفق شش ساله علیه آذربایجان جنگیدند. آخرین درگیری بین ارمنستان و آذربایجان در آوریل 2016 اتفاق افتاد ، وقتی ملت ها به مدت چهار روز جنگیدند و اسلحه های سنگین از جمله تانک ها و هواپیماها را مستقر کردند. . این نبردها جان بیش از 90 سرباز از هر طرف را گرفت و بیش از ده ها غیرنظامی را کشت.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *