جمهوری چک دومین شیوع آنفلوانزای مرغی بسیار عفونی H5N8 را طی یک هفته گزارش می کند – اخبار جهانی RT

روز گذشته اداره دامپزشکی کشور اعلام کرد جمهوری چک دومین شیوع آنفلوانزای مرغی H5N8 را در همان روزها گزارش کرده است.

حدود نیمی از گله 30 پرنده در شیوع یک مزرعه مرغداری در منطقه تبور ، 99 کیلومتری جنوب پایتخت پراگ ، جان خود را از دست دادند ، که به گفته مقامات احتمالاً از اردک های وحشی در حوضچه مجاور منقبض شده است.

تمام طیور در مزرعه ذبح می شوند ، در حالی که دامپزشکان مناطق استثنا سه و 10 کیلومتری ایجاد کرده اند که در آنها مجموعه ای از اقدامات بهداشتی از جمله ممنوعیت صادرات مرغ اعمال می شود.

این عفونت به دنبال شیوع آنفلوانزای مرغی دیگر H5N8 در روز پنجشنبه در کشور گزارش شد که در آن دو قو در منطقه نزدیک Pisek جان دادند.

اخبار مرتبط  کوبا روزها قبل از خروج ترامپ از آمریكا بخاطر "كنجكاری و فرصت طلبی" بودن در لیست حامیان مالی تروریسم سرزنش می كند - RT World News
همچنین در rt.com
مجارستان پس از شیوع آنفلوانزای مرغی در یک مزرعه 101000 مرغ را ذبح می کندبه گزارش سایت خبری چک CTK ، این اولین شیوع آنفولانزای مرغی در جمهوری چک در یک سال گذشته بود.

سال گذشته صدها هزار پرنده در سراسر اروپا پس از شیوع بی شماری از بیماری های بسیار عفونی در چندین کشور کشته شدند. سویه آنفولانزای مرغی H5N8 برای انسان کم خطر تلقی می شود ، اما برای پرندگان کشنده است و می تواند به سرعت از طریق گله ها گسترش یابد.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *