جناح های جنگنده اعلام آتش بس در لیبی ، خواستار انتخابات ریاست جمهوری و پارلمان شدند – RT World News

دولت های رقیب آتش بس را در سراسر لیبی درگیر جنگ داخلی اعلام کردند و خواستار پایان یافتن درگیری های خارجی و ورود مزدوران به درگیری شدند.

فایز السراج ، رئیس موافقتنامه سازمان ملل ، وابسته به طرابلس مستقر در توافق نامه ملی (GNA) “دستورالعمل هایی را به همه نیروهای نظامی صادر كرد تا بلافاصله آتش بس و همه عملیات جنگی در تمام مناطق لیبی را متوقف كنند.” بیانیه ای گفت

GNA خواستار ایجاد منطقه ضد شورش در ساحلی سیرته و در جفرا در مرکز لیبی شد. هدف تحمیل است “حاکمیت کامل بر سرزمین لیبی و خروج نیروهای خارجی و مزدوران ،” السراج گفت.

السراج همچنین خواستار برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و مجلس در مارس 2021 شد.
همچنین در rt.com
گزارش های جدید نشان می دهد که گزینه های ویژه ایالات متحده تقریباً در نیمی از آفریقا فعال هستند ، زیرا تهدیدهای نظامی از چین و روسیه استاخبار مرتبط  پایتخت آلمان تظاهرات ضد قفل را ممنوع اعلام کرد ، محکوم کردن "منکران و افراط گرایان جناح راست" - RT World News

آگولا صالح عیسی ، رئیس پارلمان مستقر در توبروک ، مجلس نمایندگان ، از آتش بس حمایت کرد و آن را یک اقدام ضروری برای جلوگیری از درگیری خارجی در درگیری خواند. وی گفت: سیرت به عنوان کرسی موقت یک شورای جدید ریاست جمهوری ، که توسط واحدهای پلیس از نقاط مختلف کشور محافظت می شود ، خدمت خواهد کرد.

رئیس ایفای وظیفه سازمان ملل در لیبی ، استفانی ویلیامز ، از اعلام خبر آتش بس استقبال کرد “امید به جعل یک راه حل سیاسی صلح آمیز.”

لیبی از سال 2011 ، زمانی که رهبر دیرین آن معمر قذافی ، با مداخله ناتو سرنگون و کشته شد ، گرفتار جنگ داخلی ویرانگر شد.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *