جنایات با انگیزه سیاسی در آلمان “در حال افزایش” است. جرائم راست افراطی در 20 سال به رکورد رسیدند – وزیر کشور

وزیر کشور هورست سیهوفر گفت ، آلمان بالاترین تعداد جنایات با انگیزه سیاسی را در یک دهه در سال 2020 دیده است ، و آن را یک روند “بسیار نگران کننده” خواند و افزود که بیش از نیمی از آنها جنایات راست افراطی هستند.

سیهوفر در یک کنفرانس مطبوعاتی با استناد به اطلاعات تازه ارائه شده توسط پلیس جنایی فدرال (BKA) گفت: تعداد جرایم با انگیزه سیاسی در آلمان در سال 2020 بیش از 8.5 درصد در مقایسه با سال قبل افزایش یافته است. طبق این آمار ، تعداد این جرایم در سال 2020 بالاترین میزان در دهه گذشته بوده است.

اگرچه تمام جنایات با انگیزه سیاسی هنوز هم بیش از 1٪ از جرایم ارتكابی در آلمان را تشکیل می دهند ، وزیر همچنان شماره ها را صدا كرد “بسیار نگران کننده” و گفت که این روند صعودی “قوام بخش” است و مقامات مشاهده می کنند “تمایل روشن به وحشیگری”.
همچنین در rt.com
پلیس آلمان مردی را به دلیل استفاده از مخفف اختصاری نئو نازی ها در طی سه سال تبلیغات پست الکترونیکی نفرت بازداشت کرد“این اعداد بسیار نگران کننده هستند ، عمدتاً به این دلیل که طی چند سال اخیر روندی ایجاد شده است” او گفت ، افزود که همه گیری Covid-19 بیشتر به این بیماری کمک کرده است “دو قطبی شدن بحث سیاسی”.

وزیر گفت ، بیش از نیمی از همه جنایات با انگیزه سیاسی توسط رادیکالهای راست افراطی انجام شده است ، و افزود که پلیس بیش از 23000 مورد از این نوع جرائم را در سال 2020 گزارش کرده است – افزایش 5.7 درصدی در مقایسه با سال 2019 – که بیشتر مربوط به موارد بسیار دور است – تبلیغات درست ، سخنان نفرت انگیز و توهین. به گفته وزیر کشور ، از سال 2001 که چنین آماری برای اولین بار گزارش شد ، تعداد آنها هنوز بالاترین بود.

جرائم افراط گرایان چپ گرچه از نظر تعداد بسیار کمتر از جناح راست بودند ، اما همچنان با سرعت بیشتری در حال افزایش بودند و در سال 2020 به 10971 مورد رسیدند که 11.39 درصد بیشتر از سال قبل است. “انگیزه مذهبی” طبق اطلاعات پلیس ، جرائم ، از جمله جرائم اسلامی نیز 12.24٪ افزایش داشته و در سال 2020 477 جرم را تشکیل داده است.

“این دوباره نشان می دهد که افراط گرایی راست گرایانه بزرگترین تهدید برای کشور ما است ،” سیهوفر در حالی که اعتراف کرد در جریان کنفرانس مطبوعاتی گفت “افراط گرایی در تمام اشکال آن تهدیدی برای جامعه ما است.”
همچنین در rt.com
پلیس آلمان باند های جنایت راست افراطی را در اوایل صبح ، یک روز پس از حمله به یک گروه بزرگ اسلامگرا ، هدف قرار داداخبار مرتبط  اسرائیل به احتمال زیاد مسئول انفجار در کشتی کانتینری ایرانی در مدیترانه است - رسانه ها - اخبار جهانی RT

آمار مربوط به جرایم خشن نشان داد که رادیکال های چپ در طول سال 2020 حتی از جناح راست افراطی نیز تهاجمی ترند. از مجموع 3365 جرم خشن با انگیزه های سیاسی ، 1526 مورد به رادیکال های افراطی چپ نسبت داده شد که 45 درصد بیشتر از سال 2019 است. رادیکال های راستگرا در همین مدت 1092 جنایت خشونت آمیز مرتکب شدند که 11 درصد بیشتر از جنایت قبلی است سال

سیهوفر گفت که این اعداد شامل 11 قتل و 13 مورد قتل است ، بدون اینکه مشخص کند که در هر مورد خاص عاملان این امر چه کسانی بوده اند.

تعداد جرایم ضد یهودی نیز تقریباً 16٪ نسبت به سال گذشته افزایش یافته است ، در حالی که تعداد جنایات بیگانه هراسی علیه “اتباع خارجی” دو برابر شد و از 3،073 به 5،298 رسید. عبارت “خارجی”، که به طور کلی به زبان آلمانی به معنای هر شهروند غیر آلمانی است ، همچنین گاهی اوقات برای توصیف افراد با نژاد غیر اروپایی و همچنین مهاجران و پناهندگان استفاده می شود.

پلیس گزارش داد که بیش از 3500 جنایت مربوط به بیماری همه گیر Covid-19 ، از جمله “تبلیغات” تخلفات و نقض قانون مجامع عمومی برای صدمات بدنی. اکثر این جنایات را نمی توان به رادیکالیسم چپ و راست گرایان نسبت داد ، اما مقامات اجرای قانون گفتند که آنها تمایل به نگرانی مردم عادی را دارند که با هم همکاری می کنند “نظریه پردازان توطئه” ، فعالین ضد واکسیناسیون و رادیکالهای مختلف.
همچنین در rt.com
آلمان SURGE را در جنایتی ضد یهودی و “با انگیزه سیاسی” می بینداین خبر در همان روز اعلام شد که نیروی انتظامی آلمان همچنین از دستگیری مظنونی خبر داد که از مخفف باند نئو نازی برای ارسال نامه های نفرت انگیز برای سیاستمداران در یک کارزار سه ساله استفاده می کرد.

ده ها نفر و سازمان بیش از 100 نامه از یک مرد 53 ساله دریافت کرده اند که از نام “NSU 2.0” استفاده کرده است – اشاره به یک باند بدنام نئو نازی که مسئول 10 قتل ، دو بمب گذاری و سرقت های متعدد بانک بین سال 2000 است و 2007

این دومین سال پیاپی است که پلیس آلمان زنگ خطر را برای تهدید از راست افراطی به صدا درآورده است. در ماه مه سال 2020 ، سیهوفر – همراه با رئیس اداره پلیس جنایی فدرال ، هولگر مونچ – همچنین در مورد افزایش چشمگیر جرایم ضد یهودی و با انگیزه سیاسی صحبت کردند و افزود که نیمی از جنایات با انگیزه سیاسی در سال 2019 به درست.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *