جهان پنهان اقیانوس در سیاره کوتوله سرس پتانسیلی را برای داشتن زندگی در اسرار لکه های روشن نشان می دهد – RT World News

مدتهاست که اعتقاد بر این است که سیاره کوتوله Ceres کمی بیشتر از یک سنگ بی ثمر در فضا است. با این حال ، یک مأموریت عمده اکتشافی دریافته است که دنیای جذاب اقیانوس در زیر سطح آن قرار دارد.

کارشناسان از لکه های درخشان که روی سطح بزرگترین سیارک منظومه شمسی ما می تابند ، که بین مریخ و مشتری قرار دارد ، ناراحت بودند. از آنجا که این سنگ فضایی غول پیکر جاذبه خاص خود را دارد ، فضاپیمای Dawn ناسا قادر به گرفتن تصاویر با وضوح بالا از Ceres بود ، با حرکت در هوا 35 کیلومتری (22 مایل) بالاتر از سطح زمین.

این کارشناسان مشاهدات خود را بر روی دهانه 20 میلیون ساله اکتاتور متمرکز کردند و مشخص کردند که وجود دارد “مخزن گسترده” آب دریا شور که در فضای داخلی سیاره کوتوله واقع شده است.

دانشمندان با کمک تصویربرداری مادون قرمز ، وجود هیدروالیت را تأیید کردند. این ترکیب در یخ های دریا متداول است اما قبلاً در خارج از زمین مشاهده نشده بود.

تجزیه و تحلیل داده های جمع آوری شده در نزدیکی پایان ماموریت Dawn نتیجه گرفت که آب شور از یک مخزن عمیق در سیاره کوتوله بدست آمده است. دانشمندان با مطالعه گرانش سیرس توانستند دریابند که این مخزن حدود 40 کیلومتر (24.8 مایل) عمق و صدها کیلومتر عرض دارد.

اخبار مرتبط  هلند با وجود مخالفت احزاب مسیحی ، اوتانازی کودک را قانونی می کند - اخبار RT جهانی

محققان می گویند این علامت گفتن است که سیارک سابقاً دارای آب دریا بود. “ما اکنون می توانیم بگوییم كه Ceres نوعی جهان اقیانوس است ، مانند برخی از قمرهای زحل و مشتری ،” ماریا کریستینا د سانکتیس ، محقق موسسه ملی اخترفیزیک در ایتالیا به AFP گفت.

این مطالعه که این هفته در طبیعت نجوم منتشر شده است ، نشان می دهد که رسوبات نمکی احتمالاً در دو میلیون سال گذشته انباشته شده اند ، این یک قطره صرفاً در اقیانوس از نظر زمان فضا است.

این یافته نشان می دهد که ممکن است هنوز آب نمک از فضای داخلی سیاره بالا رود. “مواد موجود در سیرس از نظر اخترشناسی شناسی بسیار مهم است.” د سانکتیس گفت. “ما می دانیم که این مواد معدنی برای پیدایش حیات ضروری هستند.”
همچنین در rt.com
ناسا هشدار می دهد تا از نزدیک در انتظار اصلاح تراشه با سیارک باشد زیرا واعظ روز رستاخیز “آتشین آخرالزمانی” را پیش بینی می کندمثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *