جوایز “بازیگر” و “بازیگر زن” در جشنواره فیلم برلین به دنبال “حساسیت به جنسیت” بیشتر شدند – RT World News

جشنواره بین المللی فیلم برلین اعلام کرده است که با جدا کردن جوایز بازیگری توسط معمول “بازیگر” و “بازیگر” در برنامه بعدی خود ، در تلاش برای “حساس بودن به جنسیت” متوقف خواهد شد.

“ما معتقدیم که تقسیم جوایز در عرصه بازیگری بر اساس جنسیت ، سیگنال آگاهی بیشتر نسبت به جنسیت در صنعت فیلم را نشان می دهد.” مدیرکل جشنواره ، Mariette Rissenbeek و Carlo Chatrian روز دوشنبه در بیانیه عمومی گفتند.

در حالی که جوایز “خرس نقره” قبلاً به طور جداگانه به بازیگران و بازیگران داده می شد ، معمولاً برای مراسم اهدای جوایز سرگرمی ، این دسته ها اکنون با هم ترکیب می شوند و جشن می گیرند “بهترین عملکرد برتر” و “بهترین عملکرد پشتیبانی کننده.”

این تغییر برای جشنواره بعدی ، که قرار است در فوریه 2021 برگزار شود ، اجرا خواهد شد. این رویداد علی رغم همه گیری Covid-19 ، تا حدودی حضوری خواهد بود.
همچنین در rt.com
آیا “مرد سفید سیس سفید” یک دزدگیر است؟ ویلیام شاتنر اینگونه فکر می کند ، باعث خشم و بیداری توییاتی شد که این اصطلاح را علیه وی به کار بردسازمان دهندگان گفتند که از تصمیم میزبانی یک رویداد بدنی دفاع می کنند “رابطه سرزنده با مخاطب” هست یک “ویژگی مهم و منحصر به فرد” جشنواره ها “در زمان همه گیر شدن تاج ، واضح تر شده است که ما هنوز نیاز به فضاهای تجربه آنالوگ در قلمرو فرهنگی داریم.” آنها افزودند.

جشنواره فیلم برلین اولین جشنواره مهمی است که با جوایز کن ، ونیز و سایر جوایز بازیگری خود را بر اساس جنسیت از جوایز جنسیتی جدا می کند. با این وجود ، فشارهای هماهنگی برای حذف جنسیت از گروههای بازیگری در سالهای اخیر وجود داشته است و جوایز MTV Movie and TV با اجرای کانسپت در سال 2017 موج می زد.

اخبار مرتبط  نیازی به "محاکمه نشان دادن" روزنامه نگاران غربی نیست ، اما گزارش دهی مسئول مهم است - لاوروف در مورد ادعاهای تأیید نشده Covid-19 - RT World News

یکی دیگر از مهمترین تغییراتی که در این جشنواره رخ می دهد این است که جایزه نقره خرس آلفرد باوئر جایزه هیئت داوران نقره خرس را جایگزین می کند. جایزه آلفرد باوئر قبلاً به دلیل بحث بر سر این واقعیت که فیلمساز این جایزه به نام ، باوئر ، عضو بلندپایه حزب نازی نامزد شده بود ، به حالت تعلیق درآمد.

در حالی که جوایز جنسیتی با دوران مدرن متناسب است و تماس های مکرر برای جدایی جنسیتی کمتر ، برخی آنلاین می گویند که جوایز سرگرمی در مورد نامزدی زنان و مردان به طور مساوی در دسته هایی که مستقیماً در آن رقابت می کنند دارای سابقه جنجالی هستند. به عنوان مثال ، جوایز اسکار در ایالات متحده ، در تاریخ 90 به علاوه تنها 5 زن نامزد اسکار بهترین کارگردان شده است.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *