جیمی لای ، پشتیبان اعتراض میلیاردر هنگ کنگ ، بازداشت شد و دفاتر اپل روزانه وی جستجو کرد – RT World News

جیمی لای ، سخنگوی معترض میلیاردر و حامی کنگره هنگ کنگ به جرم “تبانی با قدرتهای خارجی” دستگیر شده است. پلیس همچنین مطابق قانون جدید امنیت ملی دفاتر سفره اپل دیلی وی را جستجو کرد.

به گفته یک مدیر ارشد شرکت رسانه ای Next Digital ، لایک مارک سیمون ، رهبر برجسته 71 یو و حامی جنبش ضد پکن در هنگ هونگ صبح دوشنبه بازداشت شد.

“جیمی لای در حال حاضر به دلیل تبانی با قدرت های خارجی دستگیر شده است.” سیمون گفت. پلیس هنگ کنگ دستگیری هفت مظنون را به جرایمی از جمله تبانی با قدرتهای خارجی تأیید کرد ، اما نام آنها را نداد.

پلیس گفت که دستگیری های بیشتر امکان پذیر است زیرا یک منبع اپل دیلی به رویترز گفت دفتر آنها و خانه های چند کارمند در حال جستجو است.
همچنین در rt.com
وزن های سنگین سیاسی هنگ کنگ و روابط عجیب و غریب آنها با واشنگتنپکن در ماه ژوئن قانون جدید امنیت ملی را تصویب كرد كه به آن اجازه می داد تا در اعتراضات ضد دولتی در هنگ كنگ مقابله كند. این قانون پس از ماهها اعتراض گسترده و شورش هایی که حمایت بسیاری از کشورهای غربی را به خود جلب کرده بود تصویب شد – موضوعی که چین آن را دخالت در امور داخلی خود می داند.

هفته گذشته ، ایالات متحده تحریم هایی را علیه 11 مقام چینی از جمله کارگری لام ، رئیس اجرایی هنگ کنگ اعلام کرد و آنها را متهم به محدود کردن استقلال شهر و نقض حقوق شهروندانش در میان اعتراضات ضد پکن در آنجا کرد.

اخبار مرتبط  ایتالیا قرنطینه دو هفته ای را برای مسافران شنگن و انگلیس بر عهده دارد - RT World News
همچنین در rt.com
دخالت آشکار و وحشیانه: دولت هنگ کنگ پس از تحریم مقامات چینی ، مقامات آمریکایی را به دلیل استفاده از شهر به عنوان پیاده منفجر کردفکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *