جیمی لای میلیاردر و روزنامه نگار هنگ کنگی به دلیل نقش در تظاهرات ضد پکن 12 ماه زندان گرفت – RT World News

یک تاجر برجسته و سرمایه دار رسانه ای به دلیل سازماندهی و شرکت در تظاهرات غیرمجاز که در سال های 2019 و 2020 هنگ کنگ را فرا گرفت ، به مدت یک سال در زندان بود.

روز جمعه ، جیمی لای ، میلیاردر هنگ کنگ و سرمایه دار رسانه ای به یک سال زندان محکوم شد. این 73 ساله 73 ساله یکی از 9 دادگاهی در روز جمعه بود که به دلیل نقش هایشان در یک اعتراض ضد پکن که در 18 آگوست 2019 برگزار شد ، مجازات دریافت کرد. سه نفر از این 9 نفر همچنین با اتهامات مربوط به تظاهرات در تاریخ 31 اوت روبرو شدند.

اعتراض 18 اوت یکی از بزرگترین تظاهرات ها بود که مستعمره سابق انگلیس را لرزاند ، با برآورد 1.7 میلیون نفر در مخالفت با لایحه ای که اجازه می دهد مظنونان برای محاکمه به سرزمین اصلی چین تحویل داده شوند ، راهپیمایی کردند.

آژانس خبری دولتی چین ، گلوبال تایمز ، ادعا کرد که لای همچنین به دو جرم دیگر قانون امنیت ملی متهم شده است. اولی توطئه برای تبانی با کشورهای خارجی یا نیروهای برای به خطر انداختن امنیت ملی و دوم ، توطئه برای انجام یک یا مجموعه ای از اقدامات با هدف انحراف در مسیر عدالت.

اخبار مرتبط  شهروند روسی در اتریش به اتهام تیراندازی به "پناهنده چچنی" دستگیر شد و گمانه زنی های رسانه ای مبنی بر "قتل قرارداد" - RT World News
همچنین در rt.com
هنگ کنگ 7 فعال ، از جمله جیمی لای ، سرمایه دار بزرگ ، را به اجتماعات غیرقانونی در اعتراضات سال 2019 محکوم کرددر اوایل این هفته ، لای ، که همچنین تبعه انگلیس است ، نامه ای دست نویس در روزنامه اپل دیلی خود منتشر کرد و از روزنامه نگاران خود خواست “عدالت را جستجو کنید.” “تا زمانی که ما توسط وسوسه های ناعادلانه کور نشویم ، تا زمانی که اجازه ندهیم شر در ما قرار گیرد ، ما مسئولیت خود را انجام می دهیم ،” او نوشت.

پکن پس از سرکوب اعتراضات علیه قانون امنیت ملی ، سرکوب دموکراسی در هنگ کنگ را انکار کرد و ادعا کرد که اقداماتش با هدف اطمینان از اداره هنگ کنگ توسط میهن پرستان چینی و مطابقت با سایر کشورها ، تضمین ثبات در سرتاسر خاک چین انجام می شود. .

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *