حاکم دبی ، شیخ محمد ، واکسن Covid-19 ساخت چین می گیرد – اخبار جهانی RT

حاکم دبی واکسن Covid-19 را که توسط شرکت دارویی چین Sinopharm ساخته شده دریافت کرده است. اکنون در مرحله سوم و آخرین آزمایشات بالینی است و هنوز برای استفاده گسترده تأیید نشده است.

نخست وزیر امارات متحده عربی شیخ محمد بن راشد آل مکتوم صبح سه شنبه در توییتر خود اعلام کرد که واکسینه شده است علیه Covid-19. واکسن مورد نظر توسط گروه دارویی چین Sinopharm ساخته شده است و هنوز برای استفاده در کل کشور تصویب نشده است.

شیخ محمد ، که همچنین معاون رئیس جمهور امارات و حاکم دبی است ، عکسی از واکسیناسیون خود به اشتراک گذاشت و از متخصصان مراقبت های بهداشتی تمجید کرد “کار بی وقفه” تا واکسن به طور گسترده در دسترس باشد.

حاکم آخرین و عالی ترین مقام اماراتی است که واکسن دریافت کرده است.

در اوایل ماه اکتبر ، شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان ، وزیر امور خارجه امارات و محمد عبدالله الگرداوی ، وزیر امور کابینه امارات ، واکسن چینی را نیز دریافت کردند.

اخبار مرتبط  سیل مرگبار فلش در استان ترکیه در سواحل دریای سیاه برخورد کرد (عکس ، فیلم های ویدئویی) - RT World News

واکسن آزمایشی تصویب اضطراری در اواسط سپتامبر برای استفاده در کارکنان مراقبت های بهداشتی در امارات متحده عربی داده شد. “این واکسن در اختیار اولین قهرمانان دفاعی ما خواهد بود که بیشترین خطر ابتلا به ویروس را دارند.” سازمان ملی مدیریت بحران و حوادث غیرمترقبه توئیتی منتشر کرد.

در تاریخ 20 اکتبر ، تیان بائوگو ، یک مقام ارشد در وزارت علوم و فناوری چین ، به رسانه های جمع شده گفت که واکسن Sinopharm به عنوان آزمایش و به 60،000 نفر تزریق شده است. “نتایج اولیه نشان می دهد که آنها ایمن نیستند” بدون هیچ عارضه جانبی جدی گزارش شده است.

اولین واکسن Covid-19 در جهان ، به نام Sputnik V ، توسط موسسه تحقیقات اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی گامالیا در مسکو تولید شد. این واکسن از ماه سپتامبر در روسیه آغاز به کار کرد.
همچنین در rt.com
Sputnik V برای شما وجود ندارد! اتحادیه اروپا اصرار دارد که فقط واکسن های Covid “تأیید شده” مجاز است پس از اینکه Orban گفت مجارستان در حال مذاکره با روسیه و چین استاین داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *