حاکم دبی تأیید کرد: اولین ماموریت فضایی جهان عرب به مریخ در ماه فوریه به مدار سیاره سرخ خواهد رسید – RT World News

شیخ محمد بن راشد آل مکتوم ، حاکم دبی ، اعلام کرد که کاوشگر مریخی امارات متحده عربی “امید” – اولین ماموریت بین سیاره ای کشور عرب – در ماه فوریه به سیاره سرخ خواهد رسید.

شیخ محمد ، که همچنین معاون رئیس جمهور و نخست وزیر امارات متحده عربی است ، در توییتر خود گفت که این کاوشگر ، که در 19 ژوئیه به فضا پرتاب شد ، 290 میلیون کیلومتر از فضا را طی کرده است.

تیم عملیاتی تغییر دیگری در دوره صنایع دستی ایجاد کرده است و انتظار می رود ساعت 7:42 بعد از ظهر 9 فوریه 2021 به مریخ برسد ، که تبدیل خواهد شد “یک روز عالی برای ما و همه اعراب” او گفت.

کاوشگر Hope توسط امارات متحده عربی با همکاری چندین دانشگاه آمریکایی ساخته شده و اکنون توسط متخصصان مرکز فضایی محمد بن راشد (MBRSC) در دبی کنترل می شود.

پس از ورود به مدار مریخ ، دستگاه به حالت علمی تبدیل می شود. این وظیفه دارد یک تصویر جامع از جو سیاره سرخ برای مدت یک سال مریخ ، معادل دو سال روی زمین ایجاد کند.

اخبار مرتبط  نتانیاهو ، علی رغم نگرانی قبلی درباره جت های F-35 ، می گوید اسرائیل با معامله ایالات متحده و امارات متحده عربی در مورد "سیستم های خاص تسلیحاتی" مخالفت نخواهد کرد - RT World News
همچنین در rt.com
امارات متحده عربی اولین کاوشگر مریخ در جهان عرب را راه اندازی کرد و ارتباط با مدارگرد را برقرار کرد (ویدئو)این فضاپیما برای نظارت بر مریخ از بالای سیاره با استفاده از طیف سنج مادون قرمز ، طیف سنج ماوراio بنفش و دوربین طراحی شده است. این مدارگرد ، شرایط جوی را مطالعه کرده و تغییرات آب و هوایی را در سیاره سرخ ثبت می کند ، از جمله.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *