حداقل 15 کشته ، نمره آواره از شدیدترین باران در 100 سال گذشته حیدرآباد هند (VIDEOS) – RT World News

باران های سیل آسا زندگی روزمره را در پایتخت ایالت تلانگانای جنوبی هند ، حیدرآباد فلج کرده است و در اثر جاری شدن سیل و تخریب شدید منجر به تلفات جانی شده است. همسایگان آندرا پرادش نیز به شدت آسیب دیده اند.

به گفته مقامات ، حیدرآباد ، بیش از 6.8 میلیون نفر جمعیت و محل زندگی برخی از شرکت های بزرگ فناوری اطلاعات کشور ، طی 24 ساعت گذشته بیش از 25 سانتی متر (تقریبا 10 اینچ) بارندگی داشته است.

کارشناسان گفتند: طوفان شدیدترین بارش در 100 سال گذشته در این شهر است.

این امر منجر به جاری شدن سیل در بسیاری از مناطق پایتخت شده و جاده های اصلی را غیرقابل استفاده کرده و باعث هرج و مرج شده است.

حداقل 15 نفر در حیدرآباد جان خود را از دست داده اند ، و چندین مورد دیگر در سایر مناطق ایالت تلانگانا گزارش شده است. بر اساس گزارش رسانه های محلی ، در ایالت همسایه آندرا پرادش ، حداقل 10 نفر در اثر باران شدید جان خود را از دست داده اند.

سه شنبه شب و در طول چهارشنبه ، مردم محلی فیلم هایی را منتشر کردند که خیابان های پرآب و خانه های پر آب آنها را نشان می داد. در میان این سیلاب ، دیواری در پایتخت فرو ریخت و تخته سنگهایی به خانه های مسکونی سقوط کردند. آن حادثه باعث کشته شدن 9 نفر از جمله یک کودک دو ماهه شد.

در همین حال ، عملیات نجات در شهر و مناطق اطراف آن در حال انجام است که ارتش و نیروهای ملی برای مقابله با حوادث (NDRF) به طور مشترک در تلاش های تخلیه شرکت می کنند.

اخبار مرتبط  آمار Covid-19 در چین دقیق است ، در حالی که قفل کردن تفاوت چندانی ندارد - لوییت بیوفیزیکدان برنده جایزه نوبل به RT - RT World News

مقامات این شهر روزهای چهارشنبه و پنجشنبه را تعطیل اعلام کردند و از ساکنان خواستند که در خانه بمانند تا از تلفات بیشتر جلوگیری کنند ، زیرا انتظار می رود طی دو روز آینده بارندگی بیشتری در این ایالت رخ دهد.

در خارج از شهر ، هوای نامناسب باعث آسیب جدی به شالیزارهای برنج ، مزارع ذرت و پنبه و سایر محصولات شد.

نخست وزیر نارندرا مودی و رئیس جمهور هند رام نات کوویند حمایت از ساکنان این شهر ویران شده و مقامات محلی را در توییتر اعلام کردند.

باران شدید اغلب منجر به ریزش ساختمانها و سایر سازه ها در شهرهای بزرگ هند می شود ، جایی که زیرساخت ها به ویژه در مناطق کم درآمد به شدت به روز می شوند

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *