حزب حاکم آلمان آرمین لاشکت ، مرکزگرای خود را به عنوان رهبر جدید خود انتخاب می کند – RT World News

اتحادیه دموکراتیک مسیحی آلمان (CDU) رئیس جدیدی را انتخاب کرد ، سیاستمدار میانه رو آرمین لاشکت ، نخست وزیر پرجمعیت ترین ایالت نوردراین-وستفالن آلمان را به عنوان رهبر جدید انتخاب کرد.

اولین انتخابات دیجیتالی که روز شنبه توسط CDU برگزار شد ، در حالی که لاسکت رقیب اصلی خود ، محافظه کار تندرو ، فردریش مرز را در یک رأی گیری مجدد شکست داد.

سیاستمدار میانه رو و نامزد تداوم آنگلا مرکل ، لاسکت ، در انتخابات با کسب 521 به 466 رأی با اختلاف کمی پیروز شد. نتایج انتخابات دیجیتال با رای گیری پستی با نتایج نهایی و قانونی که هفته آینده پیش بینی می شود ، بیشتر تأیید خواهد شد. مرز دونده ، Laschet را تبریک گفت و برای او آرزو کرد “موفقیت” به عنوان رهبر حزب.

“سال مهمی است که پیش رو داریم ، هفته ها و ماه های آینده زمان بسیار دشواری برای همه ما خواهد بود” مرز اظهار داشت.
همچنین در rt.com
آخرین سخنرانی مرکل در سال 2020: نخست وزیر در “سخت ترین سال” آلمان در ساعت خود تأمل می کند ، تأیید می کند که به دنبال انتخاب مجدد نیستلاسکت پس از پیروزی خود قول داد که روابط بین CDU و “حزب خواهر” باواریایی آن ، اتحادیه اجتماعی مسیحی (CSU) را تحکیم کند ، بنابراین آنها می توانند “در این سال بهم بچسب” به این معنی است که دو حزب دوباره با هم برای انتخابات فدرال در ماه سپتامبر نامزد خواهند شد. در حالی که رهبر جدید CDU احتمالاً جانشین مرکل به عنوان صدراعظم خواهد شد ، لاسکت تاکنون از چنین پیشنهادی خودداری کرد ، فقط اظهار داشت که CDU / CSU باید در جهت اطمینان از “نخست وزیر بعدی در انتخابات فدرال از اتحادیه خواهد بود.” علاوه بر این ، طبق نظرسنجی های جدید استناد شده توسط رسانه های آلمانی ، رهبر CSU مارکوس سودر محبوب ترین سیاستمدار محافظه کار در میان رای دهندگان اتحادیه است.

اخبار مرتبط  واکسن Covid-19 در پرجمعیت ترین ایالت سائوپائولو برزیل اجباری است - فرماندار - اخبار جهانی RT

سودر از جمله اولین کسانی بود که به Laschet تبریک گفت ، و ابراز اشتیاق برای همکاری با رهبری جدید CDU را اعلام کرد.

“با هم ما داستان موفقیت اتحادیه را ادامه خواهیم داد” سودر توئیت کرد.

در اواخر روز ، Laschet همچنین نشان داد که CSU ممکن است به دنبال یک اتحاد گسترده تر باشد ، وعده داد که با تمام احزاب دموکرات دیگر در آلمان صحبت خواهد کرد و اصرار دارد که دموکرات ها باید در این زمان های دشوار به هم بپیوندند “مبارزه کردن” کسانی که می خواهند به دموکراسی آسیب برسانند.

“به خصوص در این روزهایی که در جهان تجربه می کنیم ، عبارت” اتحاد ، عدالت و آزادی “بیش از هر زمان دیگری موضوعی است” او گفت. “بیایید با هم برای دستیابی به این اصول علیه همه کسانی که می خواهند این اصول را به خطر بیندازند مبارزه کنیم.”
همچنین در rt.com
آنگلا مرکل به آلمان در مورد 8 تا 10 هفته بسیار سخت پیش رو هشدار داد. حدس و گمان در مورد برنامه افزودنی قفل شدن Covid-19 دنبال می شودآنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان در حال خروج از اواخر سال 2018 از سمت خود به عنوان رهبر CDU کناره گیری کرد و حزب را در یک جنگ قدرت قفل کرد. حامی او ، آنگرت کرامپ-کارنباوئر ، موفق شد کرسی انتخابات حزب 2018 را بدست آورد ، و Merz را به سختی شکست دهد ، اما عمر وی کوتاه مدت شد. کرامپ-کارنباور استعفای خود را به عنوان رهبر حزب در 10 فوریه سال 2020 و پس از بحران تورینگین اعلام کرد. رسوایی سیاسی حول همکاری برخی از قانونگذاران CDU در تورینگن با جناح راست آلترناتیو برای آلمان (AfD) بود و این برخلاف خواست رهبری حزب بود. کنفرانس انتخاب رهبر جدید CDU اما بعداً به دلیل ادامه بحران Covid-19 به تعویق افتاد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *