حزب حاکم ژاپن برنامه ای را برای انتخاب جانشین نخست وزیر آبه – رسانه ها – اخبار جهانی RT تعیین کرد

حزب لیبرال دموکرات (LDP) قرار است در کمتر از دو هفته رهبر جدیدی را انتخاب کند – که به عنوان نخست وزیر آینده این کشور خدمت خواهد کرد. شینزو آبه ، نخست وزیر برکنار شده ، اخیراً به دلیل کاهش سلامتی استعفا داد.

خبرگزاری کیودو ژاپن روز چهارشنبه گزارش داد ، لیبرال دموکراتهای ژاپن رسماً رقابت را برای تصدی پست عالی در 8 سپتامبر آغاز می کنند ، فقط 394 قانونگذار و 141 نماینده از بخشهای محلی در 14 سپتامبر برای رهبر حزب بعدی رأی می دهند.

این رقم نسبت به بیش از 1.09 میلیون عضو LDP رده پایین بسیار کم است. نتایج رای گیری احتمالاً دو روز پس از آن ، احتمالاً طی جلسه فوق العاده پارلمان اعلام خواهد شد.

این خبر تقریباً یک هفته پس از کناره گیری شینزو آبه ، باسابقه ترین نخست وزیر در تاریخ ژاپن ، به دلیل وخامت سلامتی منتشر شد. آبه ضمن توضیح در مورد تصمیم غافلگیرکننده ، گفت که او می ترسد سلامتی ضعیف وی بتواند بر فعالیتهای روزمره او به عنوان نخست وزیر تأثیر بد بگذارد.

اخبار مرتبط  مستمری بگیر فلسطینی وقتی جورج فلوید را به یاد می آورد که سرباز اسرائیلی را به زانو در می آورد ، فراخوانی می کند - RT World News

اکنون ، رئیس جمهور جدید LDP به عنوان نخست وزیر بعدی سوگند یاد می شود و به طور تشریفاتی توسط امپراطور منصوب می شود. انتظار می رود او تا سپتامبر 2021 بقیه دوره آبه را به عنوان رهبر حزب خدمت کند.
همچنین در rt.com
هرکسی که جایگزین شینزو آبه شود ، پوسیدگی آهسته و تبعیت ژاپن از آمریکا احتمالاً ادامه خواهد یافتتعداد معدودی از مدعیان برای جایگزینی آبه وجود دارد که یوشیهیده سوگای 71 ساله بهترین گزینه است. او نزدیک به هشت سال به عنوان دبیر رئیس کابینه کار کرد ، در واقع مرد راست نخست وزیر خارج شده بود. دو نامزد دیگر وزیر امور خارجه پیشین فومیو کیشیدا و وزیر دفاع پیشین شیگرو ایشیبا هستند که روز سه شنبه علناً نامزدی های خود را اعلام کردند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *