حس ششم؟ دانشمندان ادعا می کنند اولین اعضای حیوانات را کشف می کنند که می توانند میدان های مغناطیسی را “ببینند” – RT World News

محققان در آلمان ادعا می کنند که اولین جفت چشم پستانداران را که می تواند میدان های مغناطیسی را “ببیند” ، در یک منطقه تحقیقاتی در حال رشد اما هنوز هم مرموز در مورد “حس ششم” احتمالی پیدا کرده اند.

مدت هاست که دانشمندان گمان می کردند حیواناتی مانند پرندگان به نوعی می توانند میدان های مغناطیسی را حس کرده و از آنها برای پیمایش استفاده کنند ، در حالی که تحقیقات جدید نشان می دهد که سگ ها نیز با استفاده از یک درک حسی اضافی شبه مشابه حرکت می کنند.

یک مطالعه اخیر نشان می دهد که باکتریهای مغناطیسی ساکن درون حیوانات ممکن است این توانایی عجیب را توضیح دهند. برخی دانشمندان حتی عقیده دارند که انسان ممکن است دارای حس ششم مغناطیسی باشد.
همچنین در rt.com
مغز پرندگان نه چندان زیاد: دانشمندان ثابت کردند که کلاغ ها برای اولین بار قادر به فکر آگاهانه هستندعلی رغم همه این نظریه های جذاب ، علم هنوز نمی تواند توضیح دهد که مکانیسم بیولوژیکی این توانایی عجیب در “دیدن” میدان های مغناطیسی را پشتیبانی می کند.

با این حال ، اکنون محققان دانشگاه Duisburg-Essen در آلمان در حال مطالعه موش خال موش آنسل نسبتاً غیرمعمول (Fukomys anselli) روش دیگری را پیشنهاد می دهند که حیوانات ممکن است در تاریکی حرکت کنند.

این سیلندرهای خزدار و خزدار با دندانهای عظیم الجثه که روی لبهای بسته آنها بیرون زده است ، همیشه در قسمت جنوب شرقی لانه آنها لانه می کند.

قطر چشمان آنها فقط دو میلی متر است و عمدتا برای تشخیص نور و تاریکی استفاده می شود اما موارد خیلی دیگری نیست.

“آنها با دید جهت گیری نمی کنند ،” کای کاسپار جانورشناس و نویسنده اصلی می گوید. “چشم انداز برای آنها کم و بیش کاملاً بی اهمیت است.”

دانشمندان برای آزمایش دقیق اینکه چگونه این موشهای خال از اعماق کثیف و کدری که به آنها خانه می گویند راه پیدا کردند ، چشمهای موش خالها را با جراحی خارج کردند (روشی که هسته سازی نامیده می شود).

اخبار مرتبط  کل کابینه ژاپن استعفا داد - از جمله نخست وزیر آبه - پیش از رای گیری پارلمان برای تأیید رهبر جدید - RT World News
همچنین در rt.com
دانشمندان پیشنهاد می کنند که در نظریه جدید وحشی حیات می تواند ستاره های درون را تشکیل دهدآزمایشاتی که روی همین حیوانات انجام شد 18 ماه بعد تأیید کرد که رفتار حیوانات هسته ای هیچ تفاوتی با سایر موشهای آزمایشی اسیر که هنوز چشمانشان بود ، ندارند.

محققان سپس زمینه های تودرتو ایجاد کردند که در آن می توانستند میدان مغناطیسی را دقیقاً کنترل کنند تا دو گروه از توانایی های خانه داری حیوانات را آزمایش کنند.

حیوانات کنترل کننده که چشمان خود را به حالت عادی لانه می کردند اما کسانی که آنها را برداشته بودند در مکان هایی به ظاهر تصادفی لانه می کنند ، این نشان می دهد که هر مکانیزم خاصی که حساسیت مغناطیسی را بر عهده دارد ، در چشم قرار دارد.

“نتیجه می گیریم که برداشتن چشم منجر به اختلال دائمی حس مغناطیسی می شود” تیم می نویسد. “مطالعه ما اولین تحقیق برای شناسایی یک اندام مغناطیسی در پستانداران است.”

کاسپار بررسی دقیق و دقیق چشمهای موش خال را با استفاده از میکروسکوپ الکترونی پیشنهاد می کند تا بفهمد دقیقاً محل قرارگیری گیرنده های فرار دست نیافتنی و دقیقاً چگونه کار می کنند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *