حشرات قرار است به صفحات اروپایی ها بخزند زیرا تنظیم کننده اتحادیه اروپا بر روی غذاهای غذایی غذا خوردن ایمن است – RT World News

اروپایی ها یک قدم به یافتن انواع خزنده های وحشتناک در فهرست نزدیک هستند زیرا آژانس ایمنی مواد غذایی اتحادیه اروپا (EFSA) رسماً اولین گونه های این چنینی را – یک کرم پودر زرد خاص – برای خوردن بی خطر می داند.

پیشرفت به این معنی است که افرادی که ماکارونی ، همبرگر و حتی بیسکویت در فروشگاه های جایی در اروپا خریداری می کنند ممکن است به زودی متوجه شوند که غذای آنها از کرم کنجاله ، کاملا خشک شده و به صورت پودر درآمده است ، در حالی که کسانی که ماهیت بیشتری دارند ممکن است بتوانند یک کیسه حشرات کامل خشک شده به عنوان میان وعده.

به دنبال تصمیم ناظر اروپایی در مورد ایمنی مواد غذایی ، چنین امکاناتی در شرف گشودن است. هیئت EFSA نتیجه گرفته است که کرم های زرد خشک خشک شده هستند “امن تحت استفاده های پیشنهادی” و مصرف آنها می باشد “از نظر غذایی ضرر ندارد” آژانس در آنچه خود نامید گفت“اولین ارزیابی کامل از یک محصول غذایی مشتق شده از حشرات.”




همچنین در rt.com
“بدون خوردن دسر تا زمانی که کریکت خود را نخورید”: حشرات قرار است پس از حکم اتحادیه اروپا وارد منوها شوند



علی رغم اینکه الف خوانده می شود ‘کرم،’ کرم های کنجاله ای در واقع نوعی لارو از سوسک تیره رنگ است که با نام Tenebrio Molitor یا سوسک آرد شناخته می شود. “غذای جدید” همانطور که در مقاله نظر EFSA به آن اشاره شده است ، تلقی می شود “محتوای پروتئین بالا” با این حال ، ممکن است این یک میان وعده مناسب برای همه نباشد ، با آژانس هشدار داد که کسانی که از آلرژی به سخت پوستان و ریزگردها رنج می برند ممکن است واکنش های نامطلوبی داشته باشند.

این تصمیم گام دیگری از سوی اتحادیه اروپا برای تحقق بخشیدن به منوهای حشرات در سراسر اتحادیه است. در سال 2018 ، اتحادیه قوانین خود را به روز کرد تا انواع آن را آسان تر کند “خلاقانه” شرکت ها می توانند با کسب تأیید از تنظیم کننده اتحادیه اروپا وارد بازار اروپا شوند.

هر شرکتی که شرایط و الزامات برچسب گذاری تعیین شده توسط سازمان ایمنی مواد غذایی اروپا را داشته باشد اکنون می تواند یک محصول مجاز را به فروش برساند. و به نظر می رسد هیچ کس با کسانی که می خواهند قفسه های فروشگاه اروپا را با انواع محصولات خوراکی نسبتاً غیرمعمول پر کنند ، کمبودی نداشته است.




همچنین در rt.com
با ظهور بحران اقتصادی ، اربابان اتحادیه اروپا غذای تهیه شده از کرم و جیرجیرک را قانونی می کنند. آیا آنها قصد دارند در بروکسل به آن خدمت کنند؟



اخبار مرتبط  اردوغان ترکیه از مجازات ایالات متحده متحد خود در ناتو به دلیل خرید سیستم S-400 از روسیه ناامید شد - RT World News

طبق گزارش رسانه ها در ماه دسامبر ، EFSA تعداد بیشتری دریافت کرده است “غذای ابتکاری” برنامه های کاربردی پس از سال 2018 ، هنگامی که این قانون به اجرا درآمد ، نسبت به 14 سال گذشته. این آژانس از ژانویه 2018 156 درخواست دریافت کرده است ، در حالی که بین 2003 و 2017 فقط 90 مورد درخواست شده است. این لیست شامل محصولات غیرمتعارف از جلبک ها ، پودر قارچ و برخی دیگر است “توت معجزه گر” از آفریقای غربی ، تا گونه های مختلف حشرات.

برخی از متخصصان به نقل از EFSA حرکت به سمت غذاهای حشره ای را گامی مثبت برای بشریت می دانند – هم از نظر مالی و هم از نظر زیست محیطی.

“اگر منابع سنتی پروتئین حیوانی را جایگزین آنهایی کنید که به خوراک کمتری احتیاج دارند ، ضایعات کمتری تولید می کنند و منجر به انتشار کمتر گازهای گلخانه ای می شوند ، مزایای زیست محیطی و اقتصادی واضحی وجود دارد.” ماریو ماتزوچی ، آماری اقتصادی و استاد دانشگاه بولونیا گفت.

“کاهش هزینه ها و قیمت ها می تواند امنیت غذایی را افزایش دهد و تقاضای جدید فرصت های اقتصادی را نیز باز می کند ، اما این موارد همچنین می تواند بر بخشهای موجود تأثیر بگذارد.” اقتصاددان افزود.




همچنین در rt.com
در سال 2020 برای خوردن اشکالات ، کیف ها و علف های هرز آماده شوید



اینکه آیا اروپایی های معمولی موافق هستند یا خیر ، س anotherال دیگری است و احتمالاً حشرات مطابق سلیقه همه نیستند. “دلایل شناختی ناشی از تجربیات اجتماعی و فرهنگی ما وجود دارد ، به اصطلاح” عامل یوک “، که باعث می شود فکر خوردن حشرات برای بسیاری از اروپایی ها قابل دفع باشد ،” جیووانی سوگاری ، یک محقق اجتماعی و مصرف کننده در دانشگاه پارما ، در حالی که امیدوار بود ، گفت “با گذشت زمان و قرار گرفتن در معرض ، چنین نگرشی می تواند تغییر کند.”

سازمان ملل متحد حشرات را که از میان وعده های بسیار محبوب سایر مناطق جهان مانند آسیا ، آمریکای جنوبی و آفریقا هستند ، گزینه سالم برای مدتی قبل اعلام کرد. گزارش سال 2013 سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل گفته است که این روش خوبی برای مبارزه با کمبود مواد غذایی است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *